Strona główna » Szczecin – Nowy basen z gotową konstrukcją dachu

Szczecin – Nowy basen z gotową konstrukcją dachu

by Świnoujście w sieci

Nowy basen z gotową konstrukcją dachu

Konstrukcja pod budowę zadaszenia nowego basenu przy Szkole Podstawowej nr 51, jest już gotowa. Zakończył się montaż ciężkich dźwigarów dachów.

Prace przy budowie nowego basenu przy ul. Jodłowej posuwają się do przodu. Gotowa jest już jest konstrukcja żelbetowa budynku. Do jej wykonania, wykorzystano prawie 300 tyś kg stali zbrojeniowej, oraz około 2900 m3 betonu towarowego. W ostatnim czasie wykonana została również konstrukcja dachu z drewna klejonego o łącznej kubaturze drewna ok 120 m3. W ramach tych prac, zamontowano 7 dźwigarów trapezowych z drewna klejonego o rozpiętości 23m i masie około 4 Ton każdy.

Na poziomie podbasenia trwa montaż instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz wentylacji mechanicznej. Prowadzone są tam również roboty wykończeniowe w zakresie wykonania tynków oraz podłoży betonowych pod posadzki. Gotowa jest konstrukcja stalowa zadaszenia nad wejściem głównym do budynku basenu. Na elewacji budynku, usytuowanej od ul. 26 Kwietnia, zakończono montaż podkonstrukcji stalowej oraz aluminiowej pod fasadę ze szkła profilowanego.

Nowy basen z gotową konstrukcją dachu

Nowy basen z gotową konstrukcją dachu

O inwestycji
Hala basenowa składać się będzie: z 25 metrowego basenu pływackiego (6 torów po 2,5 każdy) o głębokości 1,2-1,8m oraz basenu rekreacyjnego o powierzchni 162 m2 i głębokości 90-120cm. Basen rekreacyjny zostanie wyposażony w 3 tory do nauki pływania, oraz zjeżdżalnię prostą o długości 9m. Budynek wyposażony będzie w zespół przebieralni, które dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w dwie dodatkowe sale fitness i dwie sauny fińskie. W budynku znajdzie się również trybuna oraz galeria widokowa. W ramach zagospodarowania terenu wykonany zostanie nowy parking dla samochodów osobowych. Przebudowany zostanie również istniejący parking. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o.o. Koszt prac to 34,8 mln zł. Prace budowlane zakończą się na początku 2022 roku. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

Nowy basen z gotową konstrukcją dachu

Nowy basen z gotową konstrukcją dachu

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden + piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW