Strona główna » Reprezentanci 8.FOW w biegu górskim Runner`s World Super Bieg

Reprezentanci 8.FOW w biegu górskim Runner`s World Super Bieg

Marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przebywający na zgrupowaniu kondycyjno-sportowym w Dusznikach-Zdroju wzięli udział w biegu górskim Runner’s World Super Bieg zorganizowanym w niedzielę, 20 września, w Polanicy-Zdroju. W biegu na dystansie 10 kilometrów zajęli indywidualnie czołowe lokaty oraz 3 miejsce drużynowo.

Marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża intensywnie przygotowują się do mistrzostw Marynarki Wojennej w biegach przełajowych, które odbędą się w połowie października w Świnoujściu. Swoją kondycję szlifują podczas zgrupowania kondycyjno-sportowego w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej Duszniki-Zdrój. W niedzielę, 20 września, w miejscowości Polanica-Zdrój odbył się bieg górski Runner’s World Super Bieg na odcinku 10 kilometrów. Przewyższenia na trasie biegu wynosiły 280 metrów, a trasa prowadziła na przemian krętymi szlakami górskimi i drogami asfaltowymi. Zawodnicy pokonywali trasę wbiegając “zajęczą ścieżką” w okolicę szczytu Wietrznik którego wysokość wynosi 760 m.n.p.m.

Marynarze pomimo tego, iż na co dzień nie mają styczności z terenami górskimi, a treningi prowadzą głównie na płaskim terenie osiągnęli bardzo dobre wyniki zajmując w zawodach czołowe lokaty. Reprezentanci flotylli w klasyfikacji ogólnej zajęli 2, 3, 8 i 12 miejsce oraz zwyciężyli w kategorii mężczyzn M20 i M30. Dodatkowo w kategorii M40 zajęli 4 i 7 miejsce. Natomiast w klasyfikacji drużynowej zawodnicy 8.FOW zajęli 3 miejsce.

Gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.