Przekroczył prędkość stracił prawo jazdy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie w minioną sobotę zatrzymali prawo jazdy kierowcy samochodu osobowego. Mężczyzna miał na liczniku 115 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/hw obszarze zabudowanym. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość – to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach.

Choszczeńscy policjanci w minioną sobotę (18.09) zatrzymali prawo jazdy za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Do przekroczenia prędkości doszło miejscowości Kaszewo. 28-letni mieszkaniec powiatu strzelecko – drezdeneckiego stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące.

Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policja Choszczno