Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego grzybiarza

Choszczeńscy policjanci prowadzili wczoraj wieczorem poszukiwania za zaginionym 59-letnim mężczyzną, który wyszedł do lasu na grzyby. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej rozpoczęli poszukiwania za zaginionym mężczyzną. Działania kilkudziesięciu osób zakończyły się powodzeniem. Mężczyzna został odnaleziony, teraz jest pod opieką lekarzy.

Wczoraj około godziny 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 59 letniego mężczyzny, który przed południem udał się do lasu na grzyby. Zaniepokojeni domownicy zaalarmowali Policję z obawy, że coś niepokojącego mogło się stać. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie natychmiast we wskazane miejsce wysłał wszystkie patrole pozostające w służbie dodatkowo został ogłoszony alarm dla całej jednostki Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

W poszukiwania 59-latka, włączyły się również zadysponowane jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dzięki determinacji oraz zaangażowaniu biorących w poszukiwaniach wszystkich służb około godziny 23:30, 59-letni mężczyzna został odnaleziony. Był nieprzytomny, miał również problemy z oddychaniem. Mężczyźnie niezwłocznie udzielono pierwszej pomocy medycznej, a następnie przekazano dla przybyłej na miejsce załogi ratownictwa medycznego.

Wczorajsze zdarzenie pokazuje, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do wypraw leśnych. Wychodząc do lasu np. na grzybobranie pamiętajmy, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy i mieć stały kontakt z bliskimi. Pamiętajmy również o tym, aby nie wychodzić do lasu samotnie, szczególnie gdy mamy problemy zdrowotne. Pamiętajmy, aby na grzybobranie nie wybierać się w godzinach popołudniowych, gdyż szybko zapadający zmrok może stanowić poważne zagrożenie.