Strona główna » Świnoujście – Kto zostanie Mistrzem Polski?

Świnoujście – Kto zostanie Mistrzem Polski?

by Świnoujście w sieci

Kto zostanie Mistrzem Polski?

W Świnoujściu odbędzie się ostatnia runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej, która zdecyduje który z 12 startujących klubów zostanie Mistrzem Polski PZŻ na sezon 2020. Na czele tabeli Yacht Klub Polski Gdynia przed Yacht Club Gdańsk (YCG) i Giżycką Grupą Regatową (GGR).
Po 3 rundach rozegranych w Szczecinie i Sopocie, załogi ekstraklasowe spotkają się na ostatnich regatach sezonu w Świnoujściu. Prowadzący YKP Gdynia ma komfortową 4 punktową przewagę na drugim w tabeli YCG i punkt więcej nad znajdującą się za nimi GGR. To stawia załogę Rafała Sawickiego w roli głównego faworyta do tytułu mistrzowskiego, bo szansa że zajmą miejsce gorsze niż 5 przy wygranej YCG jest możliwe, ale raczej mało prawdopodobne zważywszy na tegoroczne wyniki i formę załogi z Gdyni.
Na kolejnych miejscach w rankingu, ale ze strata 4 punktów jest Iskra Gdynia, a kolejne 5 pkt za nią Sztorm Grupa, Olsztyński Klub Żeglarski i Pogoń Szczecin.

Na dole tabeli rozstrzygnie się równolegle sprawa spadku do 1 Ligi. Na 4 ostatnich miejscach zagrożonych spadkiem z taką samą ilością 9 punktów mamy załogi Dżygit Białystok, Albatros Wolin, Yacht Club Sopot i 77 Racing. Na 8 bezpiecznym miejscu z przewaga aż 7 punktów jest Legia Warszawa, której pozycja wydaje się być bardzo bezpieczna.
Wypowiedzi czołowych zawodników przed regatami zapowiadają ostra walkę o wygraną w regatach:
Rafał Sawicki, YKP Gdynia: „Nasze nastawienie jest niezmiennie, przyjeżdżamy po pełna pulę i chcemy wygrać te regaty. Czyli nie kalkulujemy i jedziemy swoje regaty”
Krzysztof Małecki, Yacht Club Gdańsk: „Plan taki sam jak zawsze, chcemy zaprezentować się jak najlepiej i wygrać regaty. Koncentrujemy się na obronie 2 miejsca w generalce, ale liczymy że stworzy się szansa ataku na pozycje lidera”
Marek Stańczyk, Giżycka Grupa Regatowa: „Patrzymy realnie na układ w tabeli, walczymy o drugie miejsce bo szansa na tytuł mistrzowski jest raczej teoretyczna. Płyniemy spokojnie i chcemy wygrać te regaty aby mocnym akcentem zakończyć sezon”
Przypomnijmy ze 4 pierwsze załogi w sezonie dostana szansę startu w Sailing Champions League, czyli żeglarskiej Lidze Mistrzów w sezonie 2021
Ranking po 3 rundach Ekstraklasy:
YKP – Yacht Klub Polski Gdynia – 35 pkt
YCG – Yacht Club Gdańsk – 31 pkt
GIZ – Giżycka Grupa Regatowa – 30 pkt
ISK – KS Iskra AMW Gdynia – 26 pkt
SZT – Sztorm Grupa Warszawa – 21 pkt
OKZ – Olsztyński Klub Żeglarski – 20 pkt
POG – SEJK Pogoń Szczecin – 19 pkt
LEG – Legia Warszawa – 16 pkt
77R – 77Racing Gdańsk – 9 pkt
YCS – Yacht Club Sopot – 9 pkt
WOL – UKS Albatros Wolin – 9 pkt
DZY – Dżygit Białystok – 9 pkt
Regaty będą transmitowane na żywo w Internecie przez znany duet komentatorów Zuzanna Czuryło – Maciek Cylupa.
Relacje z wyścigów z komentarzem i wywiady z zawodnikami są dostępne na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/
System SAP Sailing umożliwia śledzenie pozycji jachtów, każdego wyścigu i wyników regat, a dostępny jest pod tym linkiem: https://polishleague2020.sapsailing.com
Filmy podsumowujące regaty, studia przed i po regatowe oraz analizy taktyczne publikowane są też na kanale Youtube http://www.youtube.com/c/PolskaLigaŻeglarska
Wszystkie informacje i linki będzie tez można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl
Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego.
Partnerami Głównymi regat są: Miasto Świnoujście, Asmag, Tisane, Pomorze Zachodnie, Sail Szczecin..
Partnerami regat są: Garmin Polska, Harken Polska, Odyssey Dealer Group, Garmin Polska, Polski Związek Żeglarski, Wodoaktywni.com, zeglarskie.info, nowezagle.pl i Jachting.com
Kontakt do organizatorów:
Maciej Cylupa

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy + 13 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.