Kredyt gotówkowy na zakup samochodu

Przychodzi taki czas, kiedy to nasz ukochany samochód wymaga generalnego remontu. A może po doznanych uszkodzeniach podczas kolizji drogowej, wymaga gruntownej naprawy? Wszystko w porządku jeżeli owa naprawa czy też remont nie przewyższa wartości samochodu. Jeżeli tak też się dzieje, wówczas nie pozostaje nam nic innego jak pozbyć się owej bezdennej skarbonki i zainwestować w nowy samochód. Co w sytuacji jeżeli nie mamy gotówki na zakup nowego pojazdu? Z pomocą może przyjść nam kredyt gotówkowy.

Przychodzi taki czas, kiedy to nasz ukochany samochód wymaga generalnego remontu. A może po doznanych uszkodzeniach podczas kolizji drogowej, wymaga gruntownej naprawy? Wszystko w porządku jeżeli owa naprawa czy też remont nie przewyższa wartości samochodu. Jeżeli tak też się dzieje, wówczas nie pozostaje nam nic innego jak pozbyć się owej bezdennej skarbonki i zainwestować w nowy samochód. Co w sytuacji jeżeli nie mamy gotówki na zakup nowego pojazdu? Z pomocą może przyjść nam kredyt gotówkowy (porównanie ofert na niskarata.org/kredyty-gotowkowe).

Spożytkowanie kredytu gotówkowegoKredyt gotówkowy zazwyczaj kojarzy nam się z drobniejszymi kwotami, rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Pożyczka którą zazwyczaj bierzemy na zakup sprzętu do domu (telewizor, lodówka, pralka), czy też na rzecz wyjazdu na wakacje bądź po prostu, kiedy mamy niespodziewany wydatek i brakuje nam pewnej niewielkiej kwoty pieniężnej. Niewiele osób kredyty gotówkowe kojarzy z kwotami kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych – a i takie oczywiście są możliwe do wzięcia.

Czy kredyt gotówkowy na zakup samochodu dostępny jest dla wszystkich?I właśnie w tym miejscu owy kredyt gotówkowy może nam pomóc sfinansować zakup nowego bądź używanego samochodu. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż przy kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych – a właśnie tyle będziemy potrzebować na zakup w miarę dobrej klasy samochodu w niezłym stanie, tak aby posłużył nam przez jeszcze kilka lat, skorzystać możemy jedynie z oferty banków. Wszelkie instytucje poza bankowe nie zaoferują nam tak dużej kwoty pożyczki, a nawet jeśli jakimś cudem ją wynegocjujemy, to na niezbyt korzystnym oprocentowaniu i na zdecydowanie krótszy okres kredytowania (zazwyczaj 2-3 lata). W banku natomiast, ową kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, mamy możliwość rozłożyć na raty nawet na spłatę w przeciągu 5-6 lat. Tym samym kredyt gotówkowy w banku w tym wypadku może się okazać dla nas zdecydowanie korzystniejszy. Wliczamy tutaj zarówno kwotę kredytu, okres spłaty, jak i oprocentowanie, a tym samym wysokość rat.

Pamiętać musimy jedynie o tym, że kredyt gotówkowy w banku niestety nie jest możliwy do osiągnięcia przez wszystkich. Jeżeli ktoś miał wcześniej jakieś problemy ze spłatami kredytu, jego historia kredytowa nie jest zbyt czysta i przejrzysta bądź po prostu nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej, wówczas taki kredyt może być poza jego zasięgiem. Osoby z nieczystą historia kredytową, często wówczas szukają pożyczek w parabankach, gdzie historia BIK nie jest weryfikowana. Ale wracając do sedna problemu, w instytucjach pozabankowych, tego rodzaju kredyt, na porównywalną kwotę, okres kredytowania i procent, nie zostanie mu udzielony.

Proces udzielania kredytu gotówkowego Prześledźmy teraz proces ubiegania się o kredyt samochodowy (który w tym wypadku będzie jednak nazywał się gotówkowy). Pierwsze co może nas przysporzyć o zawrót głowy, to mnogość ofert. Generalnie każdy bank posiada własną ofertę na kredyt gotówkowy. Warto dokładnie przejrzeć wszelkie oferty i porównać je ze sobą. Szczególna uwagę zwracamy na okres kredytowania, RRSO, oprocentowanie, prowizję czy opłatę od kredytu oraz wszelkie inne dodatkowe koszty i opłaty. Zwróćmy także uwagę na pośrednie koszty przydzielenia kredytu. Często banki oferują nam lepsze warunki kredytowe, ale z obowiązkowym uruchomieniem konta bankowego pod kredyt, które może nas kosztować nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. I o ile bank raczej nie podnosi oprocentowania kredytu podczas trwania umowy, to może podnieść koszt prowadzenia konta, co z kolei bezpośrednio przekłada się na wzrost kosztu naszego kredytu. Ot taki sprytny zabieg.

Wiele banków dla zachęcenia Klienta oferuje różnego rodzaju promocje. Najczęściej są to obniżenie oprocentowania, zniesienie opłaty prowizji bankowej czy też kilka rat gratis. Zazwyczaj owe warunki promocyjne opatrzone są dodatkowymi obostrzeniami. Mogą to być na przykład: zapewnienie stałych wpływów na powiązane konto bankowe, terminowe spłaty rat a czasem nawet brak przedterminowej spłaty pożyczki.

Gdy wybierzemy już najlepszą dla nas ofertę kredytową, wówczas wypełniamy w banku, bądź u przedstawiciela finansowego wniosek, na podstawie którego zgłaszamy się jako potencjalny Klient na kredyt bankowy. Bank oczywiście weryfikuje naszą zdolność kredytową, historię w BIK, oraz przetwarza nasze dane by udzielić decyzji kredytowej. W momencie otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej, pozostaje nam już tylko podpisać dokumenty – umowę kredytową. Kiedy to uczynimy, wówczas bank udostępnia środki o które sie ubiegaliśmy, tym samym kredyt gotówkowy trafia na naszej konto. Trwać to może, w zależności od banków, od jednego do kilku dni. Po przydzieleniu środków, możemy w końcu realizować swój cel, czyli zakupić wymarzony, nowy samochód.