Grecja: 262 nowe zakażenia koronawirusem, najwięcej od początku pandemii

W ciągu ostatniej doby w Grecji zdiagnozowano 262 zakażenia koronawirusem i jest to największy dobowy przyrost od początku pandemii. W sumie od lutego zainfekowanych zostało w tym kraju 6177 osób, zmarło 216 chorych na Covid-19 – poinformowały w środę władze.

85 nowych zakażeń stwierdzono w położonych na północy Salonikach, a 66 – w Atenach.

Wzrost liczby infekcji SARS-CoV-2 w ostatnich tygodniach skłonił grecki rząd do stopniowego wdrażania nowych restrykcji związanych z pandemią – pisze Reuters.

Od 17 sierpnia turyści przyjeżdżający z Belgii, Hiszpanii, Holandii, Czech i Szwecji będą musieli przedstawić zaświadczenia o negatywnym wyniku testów na koronawirusa, wykonanych nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem.

Podobny obowiązek wprowadzono już wcześniej dla podróżnych z Bułgarii, Rumunii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Malty.

W środę przedłużono też do 31 sierpnia zakaz lotów z Turcji, a samoloty z Albanii i Macedonii Północnej mogą lądować jedynie w Atenach.

W minionym tygodniu premier Grecji Kyriakos Micotakis ostrzegał przed niepokojącym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w kraju. Grecja, która wcześniej należała do krajów stosunkowo łagodnie przechodzących epidemię Covid-19, walczy teraz, w szczycie sezonu turystycznego, ze wzrostem zakażeń, również wśród ludzi młodych. (PAP)

fit/ ap/

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden + 14 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW