Uratowana kobieta i dzieci

Dryfujące deski do pływania i kobietę z dziećmi wzywającą pomocy zauważyli 10 sierpnia w Zatoce Puckiej koło Juraty funkcjonariusze z jednostki pływającej SG-047 Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Natychmiast ruszyli na ratunek, podjęli z wody ludzi i sprzęt, po czym bezpiecznie przetransportowali ich na brzeg.

W godzinach popołudniowych strażnicy graniczni patrolowali wody Zatoki Puckiej na wysokości Juraty. W pewnej chwili w odległości około 400 metrów od brzegu dostrzegli kobietę wołającą o pomoc.

Była to turystka z Krakowa, która razem z trójką dzieci pływała na deskach z wiosłem. Dość silny wiatr uniemożliwiał im powrót na brzeg, spychając w głąb Zatoki Puckiej.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli wszystkie osoby z wody, na pokład zabrali ich sprzęt i przetransportowali na brzeg. Po kilku godzinach uratowana turystka zadzwoniła do Straży Granicznej z podziękowaniami za ratunek i pomoc.

Od początku maja funkcjonariusze z jednostek pływających Morskiego Oddziału Straży Granicznej 17 razy uczestniczyli w działaniach poszukiwawczych i ratowniczych prowadzonych na polskich obszarach morskich. Najczęściej były to poszukiwania osób zaginionych na wodzie, pomoc jachtom, które utknęły na mieliźnie, a także poszukiwania zagubionych dzieci.

Straż Graniczna