Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili. Steyera to dobry adres.

– Jeszcze nie tak dawno ta część naszego miasta nie cieszyła się dobrą opinią. A dziś wyrasta tu naprawdę ładne osiedle mieszkaniowe z dobrze zagospodarowanymi terenami wokół bloków – tak mówił Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz w trakcie oglądania nowych mieszkań czynszowych, które przy ulicy Steyera 11 i 13 wybudowało TBS Lokum. W planach są już kolejne.

Pierwsi lokatorzy już mieszkają, kolejni są w trakcie przeprowadzki. Pierwsi lokatorzy już mieszkają, kolejni są w trakcie przeprowadzki. Oddany właśnie do użytku to budynek wielorodzinny przy ulicy Steyera to drugi po komunalnym wybudowany w tym miejscu w ciągu ostatniego roku. Tuż obok kolejny buduje deweloper.

Budynek TBS Lokum Świnoujście to czterokondygnacyjny, z lokalami czynszowymi, w całości podpiwniczony, dwuklatkowy, z windą w każdej klatce schodowej. Inwestycja realizowana była kompleksowo, tzn. obejmowała również budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, placu zabaw dla dzieci, nasadzenia roślin.
W budynku jest 48 mieszkań, w tym:
– 4 mieszkania jednopokojowe,
– 20 mieszkań dwupokojowych,
– 24 mieszkania trzypokojowe.
5 lokali na parterze dostosowanych jest dla osób z niepełnosprawnością. 40 mieszkań posiada balkony, a 8 na parterze – tarasy. Na każdej kondygnacji jest 12 mieszkań. Do każdego przynależy komórka lokatorska.

– Większość mieszkań jest wykończonych pod klucz – mówi Aleksandra Wrońska, prezes TBS Świnoujście. – Kilka, zgodnie z wnioskami lokatorów, jest oddanych do samodzielnego wykończenia.
Każde mieszkanie będzie wyposażone:
– kuchnia: w kuchenkę elektryczną z piekarnikiem,
– łazienka: w umywalkę, miskę ustępową oraz wannę lub kabinę natryskową.

Inwestycja była finansowania z trzech źródeł:
– Budżetu Miasta Świnoujście,
– przyszłych najemców poprzez wpłatę partycypacji,
– preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego
(Kredyt został udzielony na warunkach preferencyjnych przez Bank Gospodarstwa Krajowego jako finansowanie zwrotne, udzielone na podstawie ustawy z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego)

Więcej informacji o planowanych kolejnych inwestycjach mieszkaniowych TBS Lokum na stronie internetowej www.lokum.swinoujscie.pl
telefonicznie: 503 130 618, (91) 486-58-66
bądź osobiście w siedzibie Lokum ul. Armii Krajowej 12/210 A Świnoujście