Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Choszczna, działający w ramach grupy „SPEED”, w minioną sobotę zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Nietrzeźwi kierujący oraz osoby pod wpływem środków odurzających, które wsiadają za kierownicę są jednymi z największych zagrożeń na drodze dla nas i naszych bliskich.

Pomimo wielu policyjnych apeli i informowaniu o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, wciąż nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają.

W minioną sobotę zatrzymano, aż trzech nietrzeźwych kierujących.

Jednego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Kiełpino około godz. 16:00, 28-letni kierujący Citroenem miał w organizmie 0,75 promila alkoholu. Kilka minut później w tej samej miejscowości został zatrzymany, 28-letni motorowerzysta, który miał 2,33 promila alkoholu w organizmie.

Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 38-letni kierowca Forda, mężczyzna został ujęty w miejscowości Lubiana dzięki obywatelskiej postawie świadków, którzy uniemożliwili mężczyźnie dalszą jadę zabierając mu kluczyki, a na następnie wezwali patrol policji. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 1,21 promil alkoholu.

Teraz wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Zgodnie z art. 178a. § 1.kk. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja Choszczno