Jakie czynniki należy uwzględnić podczas wyboru materaca piankowego do sypialni? Przeczytaj rady ekspertów z Hilding Anders.

Sprawdź, jak wybrać idealny materac piankowy z pomocą ekspertów Hilding Anders.

Rodzaj pianki w materacu

Niezwykle ważny dla komfortu Twojego snu oraz kręgosłupa jest rodzaj pianki, jaka znajduje się w materacu. Jeśli masz problemy z kręgosłupem, krążeniem, bóle mięśni, najlepszy będzie dla Ciebie materac z pianki termoelastycznej. Taka pianka pod wpływem ciepła Twojego ciała i nacisku idealnie dopasowuje się do jego kształtu. Jeśli lubisz po prostu wygodnie spać, ale nie masz większych problemów ze zdrowiem, pomyśl o materacu z pianki wysokoelastycznej. Taki materac piankowy dopasowuje się do ciała pod wpływem jego nacisku. Dzięki temu zapewnia Ci komfortowy sen oraz jest często tańszy od wykonanego z pianki termoelastycznej. Dla alergików i dzieci idealny będzie natomiast materac z pianki lateksowej. Lateks, zwłaszcza syntetyczny, nie uczula,a do tego zapewnia dobry przepływ powietrza w materacu, co zmniejsza ryzyko rozwoju w nim alergenów.

 

Materac klasyczny czy hybrydowy?

Oprócz materacy wykonanych z jednej pianki lub połączenia kilku, możesz zdecydować się na materac hybrydowy. To materac, który oprócz warstwy piankowej, ma pod spodem zapakowane kieszeniowo sprężyny. Dzięki temu łączy zalety obu typów materacy. Sprężyny sprawiają, że materac jest bardzo stabilny, nie rusza się pod wpływem nacisku, a do tego jest bardzo wytrzymały. Materac Hilding Dance ma aż trzy pianki, dzięki czemu Twój sen będzie idealnie komfortowy. A jego wytrzymałość potwierdza gwarancja. Szwedzki producent Hilding daje Ci ją aż na 15 lat. Eksperci polecają materac hybrydowy zwłaszcza parom, osobom o podwyższonej wadze ciała oraz wszystkim tym, którzy lubią niezakłócony sen. Taki materac ponieważ jest bardzo wytrzymały, jest też bardzo dobrą inwestycją, bo powinien przetrwać kilkanaście lat w idealnej formie. 

Materac klasyczny czy hybrydowy?

Zwróć uwagę na pokrowiec

Na jakość Twojego snu ma wpływ też pokrowiec. Może on zmniejszać objawy alergii, gdy na przykład jak ten umieszczony w materacu Hilding Salsa, ma dodatek probiotyków. Dodatkowo ten materac jest też wyrobem medycznym, co jest potwierdzone certyfikatami oraz ma specjalny system wentylacji, utrudniający rozwój mikroorganizmów. Wiele pokrowców ma też dodatek specjalnych materiałów oraz taśm odciągających wilgoć.To świetna opcja dla Ciebie, jeśli zdarza Ci się latem pocić w upale. Taki pokrowiec jest nie tylko w stanie pochłonąć wilgoć z Twojej skóry, ale też z wnętrza materaca. Dzięki temu będzie on miał dłuższą żywotność. Pokrowce mogą też eliminować nieprzyjemne zapachy czy być wodoodporne albo łatwo zmywalne. Takie właściwości powinien mieć materac dla dziecka, zwłaszcza dla niemowlaka. Zwróć uwagę też na to, aby pokrowiec można było prać w pralce. To znacznie poprawi higienę całego materaca

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.