Domowe sposoby na loki

 

Loki nigdy nie wychodzą z mody, a do tego dodają kobiecości i naturalności. Dobrze zrobione mogą całkowicie odmienić wygląd! Niestety, wiele kobiet unika takiej fryzury z uwagi na obawy przed trudnością wykonania. Dzisiaj udowodnimy ci, że takie podejście jest niesłuszne. Poznaj kilka sposobów na piękne, domowe loki i dowiedz się, czym jest kultowy już plopping

Plopping – co to właściwie jest?

Plopping to metoda szalenie popularna w Stanach Zjednoczonych, u nas dopiero raczkująca. W polskim języku można określić ją jako „ręcznikowanie” lub „koszulkowanie” – w zależności od materiału, którego użyje się do uzyskania pięknych skrętów. Należy jednak od razu zaznaczyć, że plopping niespecjalnie sprawdzi się u kobiet, które mają zupełnie proste, niepodatne na układanie i sztywne włosy. To raczej sposób na podkreślenie i wydobycie piękna naturalnych loków albo uzyskanie skrętów na włosach bardzo podatnych na stylizację. Warto też pamiętać, że nie jest to metoda na loki na krótkich włosach.

Aby zastosować ręcznikowanie/koszulkowanie, potrzebujesz grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami, a także kosmetyków do stylizacji – na pewno masz jakieś ulubione. Jeśli nie, kup te dedykowane do włosów kręconych lub pomagające w uzyskaniu skrętów. Niezbędna będzie również bawełniana koszulka (sporej wielkości) albo ręcznik – nie frotte, tylko z mikrofibry.

Plopping krok po kroku

Aby uzyskać piękny skręt włosów, nie musisz specjalnie się wysilać, co udowodni ci właśnie ta metoda. Pamiętaj jedynie, aby stosować się do każdego puntu z poniższej listy:

 • Umyj włosy.
 • Delikatnie je osusz za pomocą ręcznika, a następnie ostrożnie rozczesz.
 • Nałóż kosmetyki, np. olejek oraz serum ułatwiające uzyskanie skrętu włosów.
 • Rozłóż koszulkę na płaskiej powierzchni – np. na łóżku. Rękawy koszulki powinny znaleźć się bliżej ciebie.
 • Pochyl głowę, ułóż dolną część koszulki na karku, umieść wszystkie kosmyki w środku koszulki.
 • Chwyć za rękawy koszulki i połącz je ze sobą mocnym splotem. Następnie z reszty koszulki zrób turban.

To jeszcze oczywiście nie koniec. Aby uzyskać loki na włosach, trzymaj turban na głowie przez co najmniej dwie godziny (a najlepiej całą noc), następnie wysusz je suszarką z dyfuzorem. I już – twoje piękne, delikatne loki są gotowe. Z pewnością szybko zauważysz, że dzięki tej fantastycznej metodzie nie tylko ładnie wyglądają, ale też się nie puszą.

Proste sposoby na loki na włosach

Plopping to tylko jedna z wielu metod na piękne loki na włosach. Jeśli więc nie przypada ci ona do gustu albo masz krótkie kosmyki, pozostaje jeszcze kilka innych sposobów.

Loki na prostownicy

Czy wiesz, że wielu fryzjerów tworzy loki prostownicą? Wszystko dlatego, że właśnie dzięki tej metodzie włosy mają idealny, piękny i trwały skręt. Co ważne, bez problemu wykonasz także loki na krótkich włosach.

To, czego potrzebujesz, to przede wszystkim dobry sprzęt. Wybierz prostownicę, która nagrzewa się z zewnątrz, ma zaokrąglone krawędzie i zupełnie płaskie płytki. Jeśli urządzenie, które już posiadasz, nie spełnia tych warunków, praca nad lokami może okazać się nieco trudniejsza.

 

Uwaga! Jeśli masz naprawdę grube włosy, pamiętaj także o tym, aby używać prostownicy z tytanowymi płytkami – te ceramiczne mogą się nie sprawdzić.

Jak zrobić loki prostownicą? 

To nie jest trudne – musisz tylko stosować się do poniższych wskazówek:

 • Nagrzej prostownicę.
 • Dla bezpieczeństwa kosmyków nałóż na nie odrobinę środka zabezpieczającego, np. serum z termoochroną.
 • Zrób przedziałek na środku głowy.
 • Na środku głowy (poziomo) zrób kolejny przedziałek. Teraz twoje pasma powinny być podzielone na 4 równe części. 3 z nich zepnij spinkami.
 • Z luźnego pasma wybieraj kosmyki, które będzie zakręcać.
 • Zaciśnij prostownicę na środku pasma i zakręć do ucha.
 • Obróć urządzenie o 360 stopni – w pionie.
 • Teraz zakręć same końcówki.
 • Powtórz procedurę z kolejnymi częściami włosów.
 • I już, to wszystko – twoje kobiece delikatne loki są już gotowe.

Uwaga! Nie zniechęcaj się, jeśli twoje pierwsze eksperymenty z prostownicą nie przyniosą oczekiwanych rezultatów – trening czyni mistrza!

Loki na włosach za pomocą lokówki

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zrobienie loków za pomocą lokówki – wszak urządzenie to zostało zaprojektowane tylko i wyłącznie w tym celu. Niestety, dla wielu kobiet użycie go przysparza zbyt wielu trudności. Tobie też? Przeczytaj więc, jak zrobić loki lokówką poprawną metodą – tym razem nie będziesz miała żadnych kłopotów.

 • Ustaw odpowiednią temperaturę na urządzeniu i poczekaj na jego nagrzanie się.
 • Zastanów się, jakie loki chcesz uzyskać. Jeśli drobne loczki – musisz nakręcać malutkie pasma. Jeśli grube fale – pasma powinny być dość „obfite”.
 • Podziel włosy na cztery części według instruktażu dotyczącego kręcenia loków prostownicą.
 • Wyjmuj poszczególne pasma i nawijaj je na lokówkę. Trzymaj je przez chwilę, następnie odwijaj. Aby uniknąć poparzenia, używaj rękawicy termochronnej.

Pamiętaj o kilku drobiazgach. Po pierwsze, jeżeli używasz lokówki stożkowej, to końcówki owijaj wokół szerszej części urządzenia. Po drugie, nie zapominaj o sprayu chroniącym włosy przed wysoką temperaturą. Po trzecie, im dłuższy czas trzymania włosów na stożku, tym mocniejszy skręt. Nie wolno ci jednak przesadzić, bo spalisz kosmyki.

 

Uwaga! Im nowsza i bardziej nowoczesna lokówka, tym łatwiejsza i bardziej bezpieczna praca. Najlepsze modele urządzenia mają kilka wymiennych walców o różnej grubości, termostat oraz regulację temperatury.

Loki z warkoczy

Jedną z absolutnie najłatwiejszych metod na zrobienie pięknych loków jest ta za pomocą warkoczy. Sposób ten umożliwia stworzenie luźnych, bardzo naturalnych skrętów – idealnych zarówno na co dzień, jak i np. na randkę. To, czego potrzebujesz, to jedynie prostownica, kosmetyki i kilka wolnych chwil.

Pierwszy krok to nałożenie odpowiedniego preparatu na włosy. Powinien być to kosmetyk definiujący skręt, czyli taki, który go wydobywa i podkreśla.

Po nałożeniu kosmetyku musisz zapleść warkocze. Pamiętaj, że im grubsze warkocze, tym delikatniejszy będzie skręt. Jeżeli zależy ci na drobnych loczkach, to czeka cię trochę pracy z warkoczykami.

Ostatni ruch to zaciskanie nagrzanej prostownicy na poszczególnych warkoczykach. Pamiętaj, żeby przesuwać prostownicę w dół i powtarzać proces po kilka razy na jednym warkoczu. Unikaj przytrzymania urządzenia na włosach – w ten sposób możesz je mocno uszkodzić. Kiedy warkocze już ostygną, musisz tylko je rozplątać. Zwichrz włosy palcami, a następnie spryskaj je lakierem do włosów.

Świat kosmetyków – miejsce, które pokochasz

Nie wiesz, jakich dokładnie kosmetyków do pielęgnacji włosów powinnaś używać? A może masz inne kłopoty kosmetyczne, np. z dobraniem kremu nawilżającego do typu cery, wyborem samoopalacza albo najlepszego serum pod oczy? Jeśli tak – albo jeżeli po prostu kochasz wszystko, co można stosować w celu upiększenia się, to koniecznie wejdź do swiat-kosmetykow.pl. Znajdziesz tam przydatne porady, cenne wskazówki, inspiracje, a także wiele innych niezbędnych kobiecie informacji.