ZERO TOLERANCJI DLA PIRATÓW DROGOWYCH

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jednostki policji w Wałczu, przeprowadzili działania. W czterech przypadkach zatrzymali kierującym dokument prawa jazdy za łamanie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości, w tym motocykliście i trzem kierującym innymi pojazdami.
Policjanci przypominają – nie było i nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych. I tylko wczoraj w trakcie zorganizowanych własnych działań pod nazwą „Zero tolerancji dla piratów drogowych” funkcjonariusze w czterech przypadkach zatrzymali dokument prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Rekordzistą był zatrzymany do kontroli drogowej 47 letni kierujący motocyklem marki Yamaha, który w miejscowości Jabłonowo na krajowej „dziesiątce” rozwinął prędkość do 102 km/godz, w miejscu gdzie ograniczenie wskazuje dozwoloną prędkość do 40 km/godz. 40 letni i 61 letni kierowcy pojazdu osobowego i ciężarowego przekroczyli w tym, samym miejscu prędkość o 57 i 52 km/godz.

Kierujący pojazdem ciężarowym usprawiedliwiał swoje zachowanie tym, iż praktycznie nie wychodzi z pojazdu, bo ma na swoim koncie przejechanie 200 tysięcy kilometrów w ciągu jednego roku. Całej czwórce policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy, nałożyli kary grzywny i przypisali punkty karne.

Policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii, bo przecież nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas działań policjanci skontrolowali w sumie 39 pojazdów z czego 28 kierujących przekroczyło prędkość. W ubiegłym roku na trasie Lubno- Jabłonowo policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy niestety ze skutkiem śmiertelnym.

asp. Beata Budzyń

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW