Totalizator Sportowy chwali się rekordowymi obrotami finansowymi. Polskie przedsiębiorstwo zanotowało ogromne obrót w 2019 roku, które znacznie przewyższają dochody z kilku, poprzednich lat.

Rok 2019 był rekordowym dla Totalizatora Sportowego. Obrót we wszystkich obszarach działalności spółki wraz z dopłatami wyniósł aż 10 993 859 511,34! Zabrakło niewiele, aby kwota zaokrągliła się do 11 miliardów. Dla porównania, w 2018 roku obrót polskiego przedsiębiorstwa wyniósł 6 119 680 876,42 złotych.

Podana kwota jest sumą obrotów w minionym roku kalendarzowym. Sprzedaż ogólna wyniosła około 9 892 836 190,34 złotych, natomiast wartość dopłat wliczająca się w ogólnikowy obrót wyniosła 1 101 023 321 złotych. Totalizator Sportowy przekazał dopłaty na fundusze Rozwoju Kultury Fizycznej, Promocji Kultury, Rozwiązywania Problemów Hazarowych oraz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. 

Wysokie obroty oznaczają również rekordowe wpływy do budżetu państwa. Jak informuje serwis www.protipster.pl zgodnie ze sprawozdaniem przedstawionym przez Totalizator Sportowy, w 2019 roku Skarb Państwa dzięki firmie został powiększony o nieco ponad miliard złotych (1 082 373 529,00). Dla kontrastu, w 2018 roku Totalizator Sportowy zapłacił łącznie podatek na kwotę 919 946 741,00 złotych. 

Skąd się wziął rekordowy obrót Totalizatora Sportowego? Usługi firmy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich klientów. Znacząco wzrosło upodobanie gry liczbowej LOTTO w punktach stacjonarnych oraz internecie=. Wysokie pule nagród zachęcają klientów do korzystania z tej usługi. Totalizator Sportowy jest również w posiadaniu jedynego, legalnego kasyna online w Polsce, który z miesiąca na miesiąc cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Obrót dopełnia również pozostała gama gier hazardowych oraz automatów, których właścicielem jest Totalizator Sportowy.

 

Jak wygląda prognoza na rok 2020? Spekuluje się, że wynik z 2019 roku nie zostanie pobity oraz obrót uzyskany w tym roku nawet nie zbliży się do rekordu. Wszystko przez kryzys spowodowany pandemią koronawirusa, przez co część placówek świadczące usługi stacjonarne Totalizatora Sportowego były zamknięte i nie przynosiły oczekiwanego dochodu. Mimo to, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się usługi online, które nie były w żaden sposób zależne od szerzącej się pandemii.

Zmiany, jakie w ostatnich latach wprowadził Totalizator skutkowały nie tylko poszerzeniem oferty gier i rozwojem cyfrowych kanałów sprzedaży, ale także próbą zaoferowania graczom najnowocześniejszej i stale uaktualnianej oferty produktów. Co najważniejsze, rozwój kanałów on-line nie odbywa się kosztem rozwoju sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Totalizatora Sportowego, która w grudniu 2019 roku przekroczyła liczbę 18 tysięcy punktów.