Materac medyczny, czyli materac dla osób dbających o swoje zdrowie

Materac medyczny, czyli materac dla osób dbających o swoje zdrowie

Materac to podstawa skutecznego i zdrowego wypoczynku. To właśnie od niego w dużej mierze zależy, jak efektywnie będzie przebiegać regeneracja naszego organizmu podczas snu. Niektóre osoby z różnych względów potrzebują jednak specjalistycznych rozwiązań – materacy medycznych.

Materac medyczny, czyli właściwie jaki?

Materace mogą być oznaczane jako medyczne dopiero wtedy, gdy zdobędą odpowiednie certyfikaty jakości. Jeśli więc spotkamy się z takim nazewnictwem, pamiętajmy, że nie jest to jedynie slogan marketingowy, a za nazwą stoją niezależne testy. Co więcej, produkcja i dystrybucja produktów tego typu jest wspierana przez państwo. Warto wspomnieć, że charakteryzują się one niższą stawką VAT – 8%. Materace medyczne dzielą się przede wszystkim na rehabilitacyjne, ortopedyczne i przeciwodleżynowe. Są też modele skierowane dla alergików, które są doskonale przystosowane do zapewnienia spokojnego snu takim osobom. Materace medyczne często prezentują lepsze parametry niż te standardowe. Dzięki temu mogą z powodzeniem być wykorzystywane w życiu osób, które nie mają obowiązku stosować rozwiązań wspierających rehabilitację czy na przykład materacy przeciwodleżynowych.

Jaki materac medyczny wybrać?

Przede wszystkim będziemy zwracać uwagę na te same cechy, które charakteryzują każdy inny materac. Produkty o przeznaczeniu medycznym również posiadają przeróżne wymiary (od 90×200 do 200×200), różną trwałość i twardość. Twardość materaca definiowana jest przez skalę od H1 do H4. Modele H1 są przeznaczone dla osób o wadze poniżej 60 kilogramów, H2 – do 80 kilogramów, H3 – do 100 kilogramów, a H4 – dla osób powyżej 100 kilogramów. Nie jest to wiążące, pamiętajmy, że każdy śpi inaczej i każdy ma indywidualne preferencje. Jeśli zaś chodzi o specyfikację materacy medycznych, adekwatny certyfikat to absolutny wymóg. Jeśli producent nie podaje takich informacji, po prostu nie kupujemy jego produktów. Może to być też certyfikat międzynarodowy – na przykład znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Materace ortopedyczne, które służą do rehabilitacji, pomagają osobie będącej w stanie rekonwalescencji po wypadku, cierpiącej na chroniczne bóle pleców, lub takiej, w której życiu wystąpiły inne komplikacje utrudniające sen. Materace przeciwodleżynowe służą osobom, które przykute są do łóżka i wymagają specjalnej opieki. Odleżyny powstają w wyniku nieprawidłowego przepływu krwi, który wynika z nacisku na tkanki. Stosowanie takich materacy często wiąże się z przymusem, nie z wyborem.

Jaki materac medyczny wybrać?

Materac medyczny ze sprawdzonego źródła

W wyborze materaca medycznego szczególnie ważne jest zaufanie do producenta. Do ich produkcji wymagane są odpowiednie certyfikaty i stosunkowo drogie rozwiązania. Jakość tanich materacy medycznych często pozostawia wiele do życzenia. Powinniśmy skorzystać z propozycji cenionych firm takich jak na przykład Hilding. Jeśli dbamy o swoje zdrowie, zainteresuje nas materac medyczny Sleepmed. Sleepmed to submarka renomowanego Hilding, to również produkty, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji. Hilding produkuje materace od roku 1939. Firmie przyświeca cel, którym jest zapewnienie higienicznego, bezpiecznego i zdrowego snu całemu światu. Wiele osób rekomenduje produkty Sleepmed, w tym niezależne centrum badawcze – Szwajcarski Instytut AEH. Kupując produkt Hilding, możemy liczyć na wysoką trwałość, dopracowane wykonanie, odpowiednie właściwości prozdrowotne i solidną podporę dla jakości naszego snu. Więcej na temat medycznych materacy znajdziemy w poradniku – „Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedzieć”.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku o wszechstronnej ofercie. Obecna na naszym rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu koncern posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.