PLL LOT wznawiają połączenia krajowe

– Dzisiaj rozpoczynamy pierwszy etap rozmrażania rynku lotniczego uruchamiając połączenia krajowe – powiedział Wicepremier Jacek Sasin podczas briefingu prasowego w Goleniowie z udziałem Wiceministra Infrastruktury Marcina Horały i Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasz Hinca.

Pierwszy lot pasażerski PLL LOT po wznowieniu połączeń
Minister Aktywów Państwowych w dniu wznowienia krajowych lotów przez Polskie Linie Lotnicze LOT uczestniczył w specjalnym briefingu prasowym na terenie lotniska Szczecin-Goleniów. W trakcie wydarzenia zapowiedział, że w następnej kolejności polski przewoźnik będzie przywracał wybrane loty na trasach europejskich i międzykontynentalnych pod warunkiem, że będzie na to pozwalała sytuacja epidemiologiczna.

– Wiemy że ostatnie miesiące były bardzo trudne dla całej branży lotniczej. Dlatego wychodzimy naprzeciw obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej i uruchamiamy wsparcie dla tego sektora – podkreślił Wicepremier Sasin.

Wicepremier Jacek Sasin zwrócił także uwagę, że w tym trudnym okresie dla gospodarki rząd nie rezygnuje ze wsparcia dla inwestycji w sektorze lotniczym.

– Wszystkim nam zależy na tym, żeby transport lotniczy w Polsce wrócił na stabilną ścieżkę wzrostu najszybciej jak to możliwe ­ i robimy wszystko aby tak się działo – powiedział Wicepremier Sasin. ­– Mam tu na myśli zarówno lotniska działające obecnie w Polsce, bez względu na to kto jest ich właścicielem, jak i jeżeli chodzi o inwestycje w przyszłość – rozbudowę istniejących lotnisk m.in. w Krakowie, Radomiu czy Szczecinie, a także realizację Centralnego Portu Komunikacyjnego, który spowoduje skokową zmianę na lepsze, jeżeli chodzi o transport lotniczy w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej – podsumował Wicepremier.