Przetarg rozstrzygnięty, ruszają prace przy placu zabaw na Warszowie

W maju rozstrzygnięto przetarg na wykonanie placu zabaw na Warszowie. Firmą która będzie wykonawcą zadania jest spółka „ Projekty i Realizacja” z Poznania. W dniu 26 maja został przekazany plac budowy i prace ruszają pełną parą.

Zielony teren u zbiegu ulic Ludzi Morza i Norweskiej, dotychczas bez konkretnego przeznaczenia już niedługo ma szansę stać się atrakcyjnym miejscem dla najmłodszych i tych troszkę starszych mieszkańców Warszowa. W ramach Budżetu Obywatelskiego powstanie interesujący plac zabaw, z wygodnie poprowadzonymi alejkami, przy których zostaną zainstalowane stół do gry w chińczyka i w szachy.

A w centralnej części pomiędzy alejkami zaprojektowano pomysłowo poprowadzony tor do gry w kapsle o szerokości 30 cm.

Przy placu zabaw wybudowany będzie, drugi już na terenie naszego miasta, pumptrack – tor dla miłośników rowerowych akrobacji. Wzdłuż alejek znajdą się wygodne drewniane ławki, kosze na śmieci oraz stalowe tablice z ciekawymi informacjami oraz zdjęciami związanymi z historią Warszowa.

Aby poprawić komfort i bezpieczeństwo użytkowników cały teren zostanie oświetlony 7 metrowymi lampami solarnymi. Koszt wykonania placu zabaw to 730 196, 03 zł a pumptracku – 448 789,09 zł. Nadzór nad inwestycją prowadzi firma PM Service.

Info UM

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News