Kwiaty na promenadzie. Dali przykład innym.

Prawie 7 tysięcy sadzonek m.in. aksamitek, begonii i nagietków kupili świnoujscy przedsiębiorcy do klombów na zmodernizowanej tzw. promenadzie historycznej. Pracownicy świnoujskiej firmy „Mój ogród” zakończyli już ich sadzenie, a wokół klombów z kwiatami posiali trawę.

Ukwiecone klomby sfinansowali m.in.:

Auran sp. z o.o.
Durkosz Tadeusz Durka
Dom Inwest T. E. Japtok Sp. J.
Firma Budowalna Fogt Eugeniusz
Krzysztof Bobryk
Stawal Dimke Sp. J.
P.H.U. Scanwolf Hotel Gold
„Mój Ogród”

– W okresie, gdy samorząd zmuszony jest oszczędzać, aby wspierać naszych mieszkańców ulgami w dobie pandemii, takie wsparcie jest szczególnie cenne i bardzo za nie dziękuję przedsiębiorcom oraz pani Małgorzacie Gawrońskiej z firmy „Mój ogród” – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Szykujemy się do sezonu letniego. To będzie pierwsze lato z przebudowaną, nową tak zwaną promenadą historyczną.

Zieleń, kwiaty będą jej dopełnieniem, ozdobą. Cieszymy się, że nasi przedsiębiorcy utożsamiają się z tym miejscem i dają też coś od siebie. Dzięki takiemu połączeniu sił Miasta i przedsiębiorców, nasze promenady będą wyglądały jeszcze ładniej.
Małgorzata Gawrońska z firmy „Mój ogród” dodaje, że za kilka dni posadzone sadzonki przyjmą się już na dobre i rozrosną się, a puste jeszcze dziś połacie wokół klombów zazielenią się posianą trawą.

– Byłoby pięknie, aby wszyscy mieszkańcy przyłączyli się do tej akcji i posadzili jak najwięcej kwiatów na swoich posesjach, balkonach. W ten sposób jeszcze mocniej podkreślilibyśmy nasz uzdrowiskowy charakter – mówi Barbara Michalska. – Byłaby to doskonała promocja naszego miasta. Szczególnie, że przecież wielu z nas żyje z turystyki i zależy nam, aby jak najwięcej turystów przyjechało do Świnoujścia.

BIK UM Świnoujście