KOLEJNE PIENIĄDZE DLA OSIEDLA KARSIBÓR

Trzynaście milionów dofinansowania na ulicę 1 Maja, nowa przystań kajakowa, której budowa dobiega końca. To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Karsibora i kolejnych wysokich dotacji dla tej dzielnicy.

Dziś w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę na modernizację przystani rybackiej w Karsiborze.

„ Całkowita wartość inwestycji to 12 804 403,32 złotych brutto, dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 i wynosi ponad 80 %. To kolejna już miejska inwestycja, która otrzymała tak wysokie dofinansowanie. To cieszy, tym bardziej, że przebudowa tej przystani przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy rybaków” – poinformował Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa przebudowa konstrukcji nabrzeża na odcinku o łącznej długości ok. 114,00 mb. wraz z wysunięciem linii cumowniczej w kierunku wody na odległość od istniejącego nabrzeża o ok. 25 mb. Powstanie 5 stanowisk rozładunkowych (magazyny wyładunkowe i magazyny sprzętu rybackiego) dla kutrów o maksymalnej długości 12,0 m oraz zanurzeniu do 2,5 m. Zmodernizowana przystań rybacka w Świnoujściu-Karsiborze zostanie również wyposażona w dodatkowy, pływający odcinek postojowy o długości ok. 36 mb. przystosowany do cumowania mniejszych jednostek pływających. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

Joanna Ścigała
BIK UM Świnoujście