37 OSÓB STRACIŁO PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ, 12 OSÓB KIEROWAŁO NA „PODWÓJNYM GAZIE” – WEEKENDOWY BILANS SZCZECIŃSKIEJ DROGÓWKI

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali podczas weekendu 37 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Brak odpowiedzialności oraz wyobraźni, to zachowania kierujących, którzy zostali zatrzymani przez drogówkę w naszym mieście. Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na przekraczanie dozwolonej prędkości, bo to ona w naszym kraju jest jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków.

Szczecińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 37 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista jadący motocyklem marki honda poruszał się ulicą Struga z prędkością 173 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Dodatkowo kierujący nie posiadał uprawnień wymaganych dla tej kategorii pojazdu.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się również 12 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu, a 7 osób odważyło się kierować pojazdem nie posiadając do tego uprawnień. U trzech kierujących funkcjonariusze stwierdzili zmieniony stan drogomierza.

W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

ZKS KMP