Kredyt online. Wygodnie, szybko, bezpiecznie

Na nagłe i nieprzewidziane potrzeby warto mieć odłożone środki na koncie – jeśli ich brakuje, można poprosić rodzinę o pożyczkę albo zdecydować się na kredyt. Zanim jednak wybierzesz konkretną ofertę, sprawdź, czy jest ona najkorzystniejsza. Wygodną i popularną opcją jest obecnie kredyt przez Internet. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kredytu.

Nowoczesna bankowość 

Banki idą dzisiaj z duchem czasu i wciąż poszerzają swoje oferty o nowoczesne rozwiązania i produkty bankowe. Jednym z nich jest kredyt bez wychodzenia z domu – to dobry sposób na szybki zastrzyk gotówki bez konieczności spotkania w oddziale banku. Polacy coraz chętniej korzystają z bankowości internetowej, gdyż pozwala ona oszczędzać czas i ułatwia życie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt?

Od instytucji udzielającej kredyt oczekujmy korzystnych warunków, ale także wieloletniego doświadczenia. Warto skrupulatnie przejrzeć oferty różnych banków lub też skorzystać z porównywarek kredytów, aby znaleźć najlepszy produkt – dodatkową gotówkę bez konieczności odwiedzania oddziału banku.

Przeglądając oferty kredytów przez Internet, warto wziąć pod uwagę różne kryteria, aby znaleźć najlepszą ofertę. Są to m.in. maksymalna kwota kredytu, wysokość RRSO, czas spłaty i liczba rat, wymagane dokumenty, czytelność warunków umowy kredytowej i szybkość przelewu. Aby dowiedzieć się, która z opcji dofinansowania będzie najlepsza, trzeba sprawdzić wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Kredyt gotówkowy przez Internet – zalety

W dobie mobilności popularne są głównie te rozwiązania, które pozwalają załatwić daną sprawę od ręki, zdalnie i szybko. Jednym z chętnie wybieranych produktów są kredyty gotówkowe online. Zaletami kredytów gotówkowych przez Internet są wygoda, jasne zasady, możliwość dopasowania raty do swoich możliwości, oszczędność czasu, szybka weryfikacja tożsamości, dostęp do dokumentacji w formie elektronicznej oraz możliwość zapoznania się z umową na spokojnie.

Wiele banków znacznie upraszcza procedury i minimalizuje formalności, aby wydać decyzję o udzieleniu kredytu bez zbędnej zwłoki – pieniądze znajdą się na koncie nawet w  24 godziny od złożenia wniosku. Ponadto w wybranych bankach prowizja za udzielenie kredytu online jest niższa. Szukając partnera do współpracy, sprawdźmy opinie na jego temat. Podpisujmy umowę tylko z zaufanymi instytucjami, jak Santander Consumer Bank – bank od kredytów. To pewność uczciwej współpracy.

Kredyt bez wychodzenia z domu – składamy wniosek

Jeśli korzystasz z e-bankowości internetowej, zwykle trzeba jedynie wypełnić krótki wniosek online o udzielenie kredytu. Wnioskowanie o kredyt online jest wyjątkowo proste i nie zajmuje dużo czasu. Po dokonaniu porównania ofert i wyborze konkretnej z nich, należy wejść na stronę banku i skorzystać z bankowości internetowej.

Następnie określ kwotę kredytowania, liczbę rat oraz okres spłacania. Warto wspomóc się kalkulatorem kredytowym, aby szybko wykonać symulację – m.in. wysokość miesięcznej raty – i mieć pewność, że nie będzie ona zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Pozostaje wypełnić wniosek o kredyt przez Internet, podając swoje podstawowe dane, przejść weryfikację swojej tożsamości, wykonując zwrotny przelew online. Bank szybko wyda decyzję kredytową i pozostaje już tylko zatwierdzić umowę. W wybranych bankach, opcjonalnie, można też przejść krok po kroku przez cały ten proces online z konsultantem.