ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Policjanci z Goleniowa zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa.

Podejrzana ugodził nożem 62-latka. Przedmiotowego czynu dopuściła się w warunkach recydywy, gdzie pod koniec marca br. zakończyła karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zatrzymana kobieta, decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej kara dożywotniego więzienia.

W czwartek ( 07.05.2020 r.) po godzinie 22:00 dyżurny goleniowskiej komendy policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w Goleniowie doszło do ugodzenia nożem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Jak wynikało z ich ustaleń, 30-letnia kobieta pokłóciła się ze swoim znajomym, a w czasie wzajemnej szarpaniny, ugodziła go dwukrotnie nożem w okolice klatki piersiowej.

Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Na podstawie materiałów zebranych przez policjantów i prokuraturę 30-latce przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd zastosował wobec niej najsurowszy ze środków zapobiegawczych jakim jest 3 miesięczny areszt.

Jak ustalili mundurowi, 30-latka przedmiotowego czynu dopuściła się w warunkach recydywy, gdzie pod koniec marca br. zakończyła karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

mł.aps. Anna Dygas