KRYMINALNI ZABEZPIECZYLI 15 KILOGRAMÓW MARIHUANY O WARTOŚCI PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

Koszalińscy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem ich pracy jest zabezpieczona marihuana o łącznej wartości ponad pół miliona złotych.

Za posiadanie zakazanych ustawą substancji 30- latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy prowadzą czynności operacyjne, rozpoznając tym samym środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami. W ten sposób dotarli do 30-latka. Funkcjonariusze podczas przeszukania ujawnili przy mężczyźnie zakazany przepisami susz roślinny. Sprawdzając dalej kryminalni przeszukali jego samochód, mieszkanie oraz pomieszczenia, do których miał dostęp. Policjanci w trakcie tych czynności znaleźli znaczną ilość substancji psychoaktywnych.

Mężczyzna został zatrzymani i przewieziony do koszalińskiej komendy. Zabezpieczony susz technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana o łącznej ilości ponad 15 kilogramów.

Podejrzany już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, które zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, w przypadku sprzedaży ich detalicznym odbiorcom, mogłaby sięgnąć ponad 600 tysięcy złotych.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Koszalinie po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek prokuratora wydał decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.