WYPRZEDZAŁ PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH – ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ SZCZECIŃSKĄ DROGÓWKĘ

Przed sądem odpowie kierowca nissana, który bezpośrednio przed wyznaczonym przejściem dla pieszych wyprzedzał inny pojazd.

Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii, ale tak nieodpowiedzialne zachowanie nie mogło zostać zlekceważone. Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali do kontroli 33 – letniego mężczyznę. Jak się okazało poza popełnionym wykroczeniem miał coś jeszcze na sumieniu.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w trakcie patrolu miasta byli świadkami nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy jadącego nissanem. Tuż przed wyznaczonym przejściem dla pieszych, jadący osobówką mężczyzna wyprzedził inne auto.

Zatrzymany do kontroli oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy. Jak się okazało w systemach informatycznych Policji, 33 – latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci odstąpili od ukarania kierującego mandatem, na rzecz skierowania wniosku do sądu.

Pamiętajmy, że wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu, jest zabronione i zagrożone grzywną!

Tego samego dnia policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierujących mazdą i vw golf. W obu przypadkach mężczyźni okazali się poszukiwani przez sąd i prokuraturę.

Szczecińscy policjanci będą konsekwentni w swoich działaniach. Ci kierowcy, którzy oprócz poszanowania przepisów ruchu drogowego wykazują się także kulturą jazdy, na pewno nie mają się czego obawiać.

ZKS KMP