Niemcy: w ciągu doby na Covid-19 zmarło 165 osób

165 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Niemczech w ciągu ostatniej doby – poinformował w środę rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 wzrosła w RFN do 6996.
Liczba odnotowanych w ciągu doby zgonów zwiększyła się o 26 w stosunku do poprzedniego bilansu dobowego. Liczba nieznacznie rośnie trzeci dzień z rzędu.

Minionej doby obecność koronawirusa potwierdzono w Niemczech u kolejnych 947 osób, co oznacza wzrost o 262 przypadki w stosunku do danych z wtorku. Również dobowa liczba nowych infekcji rośnie trzeci dzień z rzędu.

Łączna liczba odnotowanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Niemczech wzrosła do 164 807 – poinformował RKI.

Według RKI, ok. 2300 chorujących na Covid-19 uznano w ciągu ostatniej doby za wyleczonych. Ogółem wyzdrowiało ok. 137,4 tys. zakażonych. Jest to 83 proc. wszystkich dotychczas zidentyfikowanych przypadków koronawirusa w RFN.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej infekcji wykryto w Bawarii – 43 371, z czego wyleczono ok. 35 900. Najmniej infekcji zidentyfikowano na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego – 711, z czego wyzdrowiało ok. 700.

Z powodu słabnącej dynamiki rozprzestrzeniania się koronawirusa, kanclerz Angela Merkel chce w środę podczas rozmowy z premierami krajów związkowych zadecydować o dalszym znoszeniu wprowadzonych wcześniej obostrzeń. Planowane jest m.in. wznowienie działalności przez sklepy wielkopowierzchniowe, stopniowe otwieranie szkół i lokali gastronomicznych oraz wznowienie rozgrywek piłkarskich, jednakże bez udziału publiczności.

Z Lipska Łukasz Grajewski (PAP)

lugr/ ap/