GROZIŁ POLICJANTCE ŚMIERCIĄ – USŁYSZY ZARZUTY

Kamieńscy funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, który groził śmiercią policjantce. Zgodnie ze stanowiskiem Komendy Głównej Policji tj. „sprzeciwem wobec ataków na policjantów i ich rodziny w jakiejkolwiek formie – czy to fizycznej, czy werbalnej poprzez hejt, wyzwiska, zastraszanie, groźby i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w Internecie. Nie ma i nie będzie pobłażania wobec tego typu zachowań, a każdy kto grozi policjantom czy ich rodzinom, znieważa lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji i wymiaru sprawiedliwości”. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie.

Nie może być i nie będzie pobłażania wobec osób, które z osobistych pobudek grożą policjantom. Z groźbami bezprawnymi niestety na co dzień spotykają się także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz jednostek podległych.

W niedzielę (26.04.2020 r.), mundurowi zostali wezwani, aby interweniować w sprawie agresywnego mieszkańca gminy Kamień Pomorski. Swoim zachowaniem zagrażał on bezpieczeństwu innych osób. 25-latek nie miał zamiaru uspokoić się. Przeciwnie. W trakcie prowadzonej przez stróżów prawa interwencji mężczyzna groził policjantce pozbawieniem jej życia.

W związku z powyższym agresora zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Za swoje zachowanie usłyszy on zarzuty. Zgodnie z art. 190 Kodeksu karnego, takie przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

„Nie ma i nie będzie pobłażania wobec tego typu zachowań, a każdy kto grozi policjantom czy ich rodzinom, znieważa lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji i wymiaru sprawiedliwości”. (źródło: KGP)

st. sierż. Aleksandra Berenda