Pomagamy dalej

Nowe urządzenie pozwalające na identyfikację osób, które są zarażone koronawirusem, a nie wykazują jeszcze objawów nabędzie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 PUM przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Zakup będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu spółek Skarbu Państwa: Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Polskie Terminale.

Nowy sprzęt posiada system automatycznej ekstrakcji GXT do diagnostyki molekularnej wirusa SARS CoV-2.

W pełni rozumiejąc trudną sytuację szczecińskich jednostek zdrowia, ponownie podjęliśmy decyzję o wsparciu finansowym, mówi Krzysztof Urbaś prezes ZMPSiŚ SA.

To już kolejne znaczące wsparcie udzielone placówkom zdrowia przez ZMPSiŚ. W marcu br. Spółka przekazała milion złotych na doposażenie trzech szpitali: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Przekazana darowizna wsparła jednostki w walce z wirusem SARS-CoV-2 i posłużyła do zakupu ambulansu oraz specjalistycznego sprzętu medycznego, w tym m.in. pomp infuzyjnych, respiratorów i kardiomonitorów niezbędnych w przeciwdziałaniu i leczeniu choroby COVID-19.

Aktualna sytuacja jest ekstremalna i wymaga solidarnego współdziałania instytucji i firm, by przezwyciężyć obecną pandemię, dodaje K. Urbaś prezes ZMPSiŚ SA.

(Monika Woźniak-Lewandowska, ZMPSiŚ)