Montujemy stojaki na rowery

Większość z nas przebywa obecnie w domach. Stosując się do zaleceń epidemiologicznych ze względów na bezpieczeństwo swoje i innych, nie możemy jeździć na rowerach czy uprawiać innych ulubionych aktywności na świeżym powietrzu. Gdy epidemia dobiegnie końca, tym chętniej wyruszymy na znajome szlaki i ścieżki, do parku, na promenadę.
Śmiało można stwierdzić, że Świnoujście to prawdziwy raj dla osób jeżdżących na rowerach. Atrakcyjne położenie oraz sukcesywnie rozbudowywana infrastruktura rowerowa stwarzają idealne warunki dla miłośników rowerowych wypraw w nieznane. Na terenie miasta przybywają kolejne kilometry ścieżek rowerowych, stojaków i stacji drobnych napraw rowerów, budujemy pumptracki.

W ubiegłym roku oprócz kilku stacji rowerowych zlokalizowanych przy Promenadzie Zdrowia, na terenie miasta zamontowaliśmy łącznie 321 stojaków na rowery. W tym roku przygotowujemy się do montażu kolejnych 100 sztuk.

Stojaki zostaną wykonane z solidnych, stalowych rur o średnicy 60 mm według wzoru preferowanego przez użytkowników rowerów, bo pozwalają bezpiecznie pozostawić jednoślad przypięty do takiego stojaka. W ubiegłym roku zapytaliśmy mieszkańców o wskazanie lokalizacji, gdzie takie stojaki powinny stanąć. Ponawiamy to pytanie w tym roku. Przy przeprawie promowej „Bielik” czy może w części nadmorskiej? Gdzie zdaniem Państwa potrzebne są stojaki na rowery ?
Swoje propozycje prosimy przesyłać na adres: bik@um.swinoujscie.pl do 15 kwietnia br.

Joanna Ścigała
BIK UM Świnoujście