NATYCHMIASTOWA REAKCJA FUNKCJONARIUSZY NA NIESTOSOWANIE SIĘ DO NOWYCH PRZEPISÓW – POSYPAŁY SIĘ PIERWSZE MANDATY

Obowiązuje stan epidemii. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Niestety nie wszyscy tego przestrzegają. Od wczoraj szczecińscy policjanci ujawnili kilkadziesiąt przypadków łamania nowych przepisów.

Mundurowi zwracają uwagę na osoby grupujące się, przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy Ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa, muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny.

Od wczoraj na terenie miasta funkcjonariusze nałożyli mandaty na prawie czterdzieści osób, wobec tych którzy gromadzą się, i za nic mają wprowadzone obostrzenia, a przede wszystkim zdrowie i życie swoje i innych.

Dzisiaj w godzinach porannych w centrum Szczecina, policjanci podjęli interwencję wobec trzy i pięcioosobowej grupy mężczyzn, którzy spotkali się, aby skorzystać z pięknej pogody, a przy tym ugasić swoje pragnienie i napić się alkoholu. Niestety tę próbę przerwali mundurowi, którzy zakończyli męskie spotkanie oraz nałożyli mandaty na lekceważących przepisy mężczyzn.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.

ZKS KMP