„W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. W naszym przedszkolu chcemy, by dzieci uczyły się odpowiedzialności i były wrażliwe. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

Gdy zobaczyłam że, Figa i Koko trafiły do Fundacji Animals Przystań Świnoujście zrobilo mi się żal i zaczęłam śledzic ich losy. Pewnego dnia na stronie Fundacji pojawiła się prośba o pomoc w zakupieniu karmy dla Figi i Koko. Sama zakupiłam pakiet karmy i poprosiłam o pomoc rodziców dzieci z grupy Żabki. Na odzew długo nie musiałam czekać mimo, iż była to spontaniczna i szybka zbiórka.

Pomyślałam, że to dobry moment aby zaangażować cale przedszkole i zorganizowac większą zbiórke dla maluszków. W przeciągu tygodnia zebraliśmy mnóstwo karmy, która została przekazana do Fundacji, nie tylko dla Figi i Koko ale również dla innych podopiecznych, którymi opiekują się wolontariusze.

Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy.

Ciesze się, że tak wielu przedszkolaków i ich rodziców oraz nauczycieli naszego przedszkola odpowiedziało na mój apel i wzięło udział w tej akcji. Zwłaszcza że, była to już druga zbiórka – pierwsza zbiórka odbyła się na przełomie października i listopada 2019. Zebrana karma została przekazana do Schroniska dla zwierząt bezdomnych w Świnoujściu.

Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i Rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

Jeśli ktoś chce pomóc lub zaadoptować maluszka, proszę kontaktować się z Fundacją Animals Przystań Świnoujście przez Facebooka lub www.animalsprzystan.pl
Organizatorem i koordynatorem tegorocznej akcji była pani Aleksandra Otkała – nauczycielka pracująca na co dzień w Przedszkolu Miejskim nr 10 ,,Kolorowy Świat” w Świnoujściu.”
tekst i foto – Aleksandra Otkała