OSZUŚCI PODAJĄ SIĘ ZA POLICJANTÓW, OFERUJĄC ZROBIENIE ZAKUPÓW LUB OPIEKĘ. NIE DAJ SIĘ NABRAĆ, OSTRZEŻ BLISKICH!

Oszuści, żerując na łatwowierności seniorów, dzwonią do starszych osób, podając się za funkcjonariuszy policji, a następnie oferują zrobienie zakupów lub opiekę w domu.

Przestrzegamy, każdy policjant, który w związku z realizacją zadań prewencyjnych wykonuje telefon lub puka do drzwi jest umundurowany, ponadto, przedstawia się ze stopnia, imienia oraz nazwiska, a także posiada legitymację służbową wraz z odznaką, na której widnieje indywidualny numer służbowy. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do autentyczności kontaktującego się z nami funkcjonariusza policji, zawsze możemy zadzwonić pod numer Oficera Dyżurnego KMP w Świnoujściu – 91 32 67 511, 91 32 67 512 .

W każdym przypadku, w którym mamy wątpliwości co do autentyczności policjanta, który kontaktuje się z nami telefonicznie, poprośmy go o to, aby powtórzył swój stopień, imię oraz nazwisko, a następnie zadzwońmy do Oficera Dyżurnego na numer telefonu 91 32 67 511, 91 32 67 512, który zweryfikuje, czy faktycznie osoba, która do nas dzwoni, jest policjantem.

W przypadku gdy zapuka do naszych drzwi policjant realizujący zadania prewencyjne, będzie on umundurowany. Zawsze możemy poprosić policjanta, aby okazał swoją legitymację służbową ze zdjęciem oraz odznakę, na której widnieje indywidualny numer służbowy.

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu