Tak powstaje kompleks sportowy przy ulicy Gdyńskiej

Rozpoczęło się układanie wykładziny boiska w hali sportowej kompleksu, który powstaje przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Gdyńskiej. Operacja odbywa się wręcz w sterylnych warunkach. Drzwi zewnętrzne są pozamykane, a betonowa nawierzchnia dokładnie szlifowana i oczyszczana z pyłu.

Na zewnątrz budynek hali od kilku miesięcy ma już gotową elewację. Natomiast w sąsiadującym z nim kompleksie basenowych elewacja jest w trakcie wykonywania. Wewnątrz obiektu są już gotowe w stanie surowym niecki obu basenów. Większy – 25-metrowy – będzie miał ruchome dno. Obok będzie mniejszy basen.

To jedna najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. W ramach projektu powstanie 25-metrowy, sportowy basen pływacki, basen dla dzieci i elementy rekreacji wodnej. Oprócz tego sala sportowa połączona łącznikiem z budynkiem szkolnym Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki, wielofunkcyjne boisko sportowe. Zagospodarowany będzie także terenu wokół obiektów i wybudowane miejsca parkingowe dla osób korzystających z obiektów.

W zadaniu ujęto również dobudowanie do istniejącej szkoły pracowni gastronomicznej i sali wykładowej.

Przykładowa wizualizacja nowych pomieszczeń Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki

Wykonawcą inwestycji jest firma MIRBUD ze Skierniewic. Ta sama, która wcześniej wybudowała nowoczesne przedszkole miejskie przy ulicy Bydgoskiej i samą ulicę Bydgoską, a teraz buduje również Zakład Opieki Długoterminowej.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

fot. Mariusz Rabenda/UM Świnoujście