Ulica Uzdrowiskowa. Będzie nowe wejście na plażę.

Nowe przejście na plażę powstaje na wysokości ulicy Zdrojowej. Pierwszy, dłuższy bo około 150-metrowy odcinek ma być gotowy do końca maja tego roku. Drugi około 80-metrowy po sezonie letnim, do końca października 2020r.

Inwestycja jest finansowana przez miasto i partnera zewnętrznego. Podobnie, jak wcześniej wybudowano przedłużenie tzw. nowej promenady na odcinku od hotelu Radisson Blu do Alei Interferie. Wtedy połowę kosztów pokryła firma Zdrojowa Invest, która jest właścicielem Baltic Park Molo przy promenadzie. Teraz 80 procent kosztów pokryje spółka Gif, która wybudowała apartamentowce w rejonie nowego przejścia na plażę.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Świnoujście S.C.

Wejście będzie miało 224,43 metrów długości. Od ulicy Uzdrowiskowej będzie droga o szerokości 5,5 metra z pasami zieleni po obu stronach (szerokości 1,25 metra) oraz z chodnikami o szerokości 2-metrów, także po obu stronach. Będzie też rondo, które umożliwi dojazd do posesji.

Za rondem ścieżka w kierunku plaży będzie miała prawie 80 metrów długości i 3 metry szerokość z pasami zieleni po obu stronach o szerokości 2,4-2,7 metra.

Pod drogą wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna, wodociągowa i zewnętrzna instalacja kanalizacji deszczowej składająca się z studni chłonnych wspomaganych przez układy skrzynek retencyjnych.

Pierwszy etap – od ul. Uzdrowiskowej do ronda oraz samo rondo ma być gotowy do końca maja br. Drugi – od ronda do zejścia na plażę – do końca października.

Koszt inwestycji to 2,4 mln złotych.

BIK UM Świnoujście