Podejrzany o paserstwo zasiądzie na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.
Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu skierowała do Sądu Rejonowego w Świnoujściu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który jest podejrzany o to, że w maju 2019r. mając świadomość iż pojazd pochodzi z czynu zabronionego, przyjął na terenie Szwecji od nieustalonych osób samochód osobowy marki Toyota o wartości 115.000zł, który został skradziony na terenie Szwecji, celem przewiezienia go do Polski i przekazania nieustalonym osobom, tj. o przestępstwo z art. 291§1 kk.

W dniu 30 maja 2019r. funkcjonariusze Straży Granicznej w Świnoujściu, wykonując czynności służbowe poddali kontroli dwa pojazdy marki Toyota na szwedzkich numerach rejestracyjnych. W wyniku tej kontroli okazało się, że jeden z pojazdów został dwa dni wcześniej skradziony na terenie Szwecji.

Kierujący tym pojazdem mężczyzna (lat 36) został zatrzymany, zaś na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany nie był dotychczas karany sądownie, a za zarzucane mu przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.