Podsumowanie akcji Kropla Krwi dla WOŚP

W miniony wtorek w świnoujskim Oddziale Terenowym RCKiK już po raz dziewiąty odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Kropla Krwi dla WOŚP, organizowanej przez Harcerski Klub HDK Kropla Życia.

W podsumowaniu udział wzięli: zastępca prezydenta miasta pan Paweł Sujka, szef sztabu 28 Finału WOŚP Mirek Nieśpelski, pani doktor Lidia Kujawa z personelem medycznym i zaproszeni krwiodawcy.

W trakcie podsumowania okazało się, że w akcji krew oddało 208 krwiodawców co przełożyło się na 93,6 litra krwi pełnej. To o kilka litrów więcej niż w roku ubiegłym.:)

Po słowach podziękowania adersowanych do wszystkich honorowych dawców krwi nastąpiło wręczenie specjalnych podziękowań i drobnych upominków wylosowanym wcześniej krwiodawcom.

Raz jeszcze wszystkim tym, którzy w naszej akcji oddali krew serdecznie dziękujemy.

Korzystając zaś z okazji chcę mieszkańców miasta poinformować, że kolejna akcja organizowana przez HK HDK Kropla Życia (ZHP) odbędzie się w dniu 14 marca br. (sobota). W tym celu przyjedzie do nas ekipa wyjazdowa RCKiK ze Szczecina i pobór krwi będzie się odbywał w czterostanowiskowym ambulansie. Rejestracja krwiodawców planowana jest w godz. 10.30 – 15.00.

Nasza akcja wpisuje się w program imprezy charytatywnej dedykowanej panu Krzysztofowi Naklickiemu, która to będzie realizowana właśnie 14 marca. Oprócz poboru krwi, w obiektach MDK odbędą się dwa koncerty – dla dzieci i dla dorosłych, animacje dla dzieci, słodka kawiarenka, badanie parametrów zdrowia i inne. Szczegółowy program podamy już wkrótce.

Całe przedsięwzięcie jest organizowane przy współpracy z Urzędem Miasta, Miejskim Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną, Szpitalem Miejskim, Stowarzyszeniem Drużyna Aniołów, wolontariuszami oraz rodziną i przyjaciółmi pana Krzysztofa.

Dochód z tej imprezy w ramach zarejestrowanej zbiórki publicznej zasili konto w fundacji pomocowej, która wspiera pana Krzysztowa w dojściu do zdrowia. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

hm. Marek Niewiarowski