Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

29 stycznia policjant, który na co dzień pracuje w Wydziale Kryminalnym Choszczeńskiej Komendy, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 20-letni mężczyzna prowadził samochód mając w swoim organizmie 2,2 promila alkoholu.

Funkcjonariusz w trakcie podróży drogą krajową nr 10 między Suchaniem a Reczem zauważył że poprzedzający go kierujący pojazdem marki Renault Laguna jedzie tzw. „wężykiem”. Policjant wyprzedził wskazany pojazd, a w trakcie wykonywania tego manewru zwrócił szczególną uwagę na kierującego Renault. Mężczyzna w ocenie funkcjonariusza znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Policjant niezwłocznie poinformował telefonicznie o swoim podejrzeniu Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.
20-latek zjeżdżał co chwilę na pobocze oraz na przeciwległy pas ruchu zagrażając w ten sposób bezpieczeństwu swojemu oraz innych uczestników ruchu. Policjant zwolnił, a następnie zatrzymał swój pojazd na środku jezdni w sposób uniemożliwiający kontynuowanie jazdy kierującemu Renault. Funkcjonariusz podbiegł do wskazanego pojazdu, okazał legitymację służbową, nakazał kierującemu wyłączyć silnik i wysiąść z pojazdu. Mężczyzna wykonał polecenia wydane przez policjanta. Po chwili na miejscu był także patrol Policji, który poddał kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że 20-latek jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca oświadczył, że wraca z Niemiec do Chojny, a w trakcie podróży wypił kilka piw.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla sienie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym Policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 112.