POLICJANCI Z GRYFIC ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ CIĘŻARÓWKI

W środę wieczorem policjanci prewencji z Gryfic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1 promil alkoholu. 42-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i w trybie przyspieszonym stanął przed Sądem.

Zdjęcie przedstawia samochód ciężarowy z naczepą a obok niego radiowóz nieoznakowany marki BMW – jest to zdjęcie poglądowe nie związane z opisanym w artykule zdarzeniem
Pomimo licznych apeli, a także szeregu kampanii informacyjnych wciąż znajdują się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu, wykazując się skrajną nieodpowiedzialnością.

Tak też było w przypadku 42-letniego kierowcy samochodu ciężarowego marki Mercedes, który jechał na podwójnym gazie.

W środę wieczorem policjanci prewencji z Gryfic zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego Mercedesa z naczepą. Podczas badania policyjnym alkomatem okazało się, że 42-letni kierowca ma w organizmie 1 promil alkoholu.

42-letni mieszkaniec powiatu polickiego stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Sąd Rejonowy w Gryficach uznał 42-latka za winnego zarzucanego mu czynu i w trybie przyśpieszonym wydał wyrok, wymierzając mężczyźnie karę grzywny w wysokości 4 000 zł i obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 000 zł, orzekając także wobec niego środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat.

Mężczyzna będzie musiał pokryć również koszty postępowania sądowego.

Wyrok jest nieprawomocny.

ZF