Wiózł panele fotowoltaiczne, ale nie wiedział skąd

Warte ponad 100 tys. zł panele fotowoltaiczne z odciętymi przewodami zatrzymali 20 stycznia niedaleko Szczecina funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen.

Urządzenia były w dostawczym Iveco, którym przyjechał z Niemiec 32-letni Polak. Okazało się, że mężczyzna kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Polsko – niemiecki patrol w okolicach Radziszewa skontrolował dostawcze Iveco, którym podróżowało z Niemiec dwóch Polaków. Funkcjonariusze sprawdzili przewożony przez nich ładunek i stwierdzili, że cała przestrzeń bagażowa auta wypełniona była panelami fotowoltaicznymi. Urządzenia miały poodcinane przewody. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, skąd pochodzi towar, żaden z mężczyzn nie posiadał przy sobie jakichkolwiek dokumentów świadczących o legalnym nabyciu paneli. Z uwagi na podejrzenie kradzieży, zatrzymano w sumie 163 panele fotowoltaiczne o szacunkowej wartości ponad 100 tys. zł.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, który prowadził samochód, ma orzeczony bezterminowy sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dalsze czynności będą prowadzić funkcjonariusze szczecińskiej Straży Granicznej.

Straż Graniczna