Złoto i Srebro dla Świnoujścia na Tenisowych Halowych Mistrzostwach Europy Seniorów w Seefeld

Irek Maciocha, senior, który urodził się i zaczął grać w tenisa w Świnoujściu a obecnie organizuje w naszym mieście międzynarodowy turniej tenisa Babolat ITF Seniors kontynuuje dobrą passę w tenisowych rozgrywkach seniorów. Po ubiegłorocznym srebrnym medalu Mistrzostw Świata w Lizbonie w mikście udanie zagrał w austriackim Seefeld.

W parze z Barborą Koutną z Czech zdobył złoty medal Mistrzostw Europy po wygraniu z parą niemiecko- belgijską Schmitz/ Godfroid 63 75. Był to udany rewanż na Belgu za porażkę w finale debla: po zaciętym meczu nasz zawodnik grający w parze z Włochem Piero Castania uległ Godfroidowi i Finowi Bernerowi 36, 76 (8) i 5-10. Barbora Koutna jest znana w naszym mieście- w ubiegłym roku wygrała turniej Babolat ITF Seniors w singlu i mikście, w Seefeld zdobyła 3 złote medale- w singlu, deblu i mikście.

W rozgrywanych w znanej z narciarskich zawodów Olimpiad i Pucharu Świata w biegach tyrolskiej miejscowości Seefeld wystartowało niemal 400 graczy z całej Europy.
Ciekawostką jest że równolegle naprzeciwko hali tenisowej rozgrywany był w Seefeld konkurs skoków narciarskich seniorów w kategoriach nawet powyżej 65 lat a jednym ze zwycięzców (osiągnął 105m) był znany z rywalizacji z Adamem Małyszem Andreas Goldberger (+45).

Na zdjęciu srebrni medaliści Mistrzostw Europy w Seefeld: Piero Castania z Włoch i Ireneusz Maciocha