UKRADŁ ROWER, A PO CHWILI WRÓCIŁ W TO SAMO MIEJSCE…PO SWÓJ ROWER – ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW Z POGODNA

Mówi się, że „okazja czyni złodzieja”. To powiedzenie pasuje do interwencji policjantów Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z komisariatu Pogodno. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży roweru oraz odzyskali jednoślad. Teraz mężczyźnie grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o kradzieży roweru otrzymali od dyżurnego policjanci z OPI KP Pogodno. Pod jedną z placówek handlowych zgłaszający po tym jak wyszedł z obiektu, zauważył że zginął rower na którym przyjechał.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu, na którym widać sprawcę kradzieży mienia. Policjanci niezwłocznie zapoznali się z jego zapisem, a następnie po kilku minutach zauważyli mężczyznę z nagrania, który przyszedł w to same miejsce po swój rower.

Mężczyzna nie ukrywał zdziwienia oraz zaskoczenia obecnością policjantów, którzy wiedzieli czego dokonał kilkanaście minut wcześniej. Dzięki szybko przeprowadzonym czynnościom przez funkcjonariuszy, już po chwili kradziony jednoślad został odzyskany i trafił do rąk właściciela.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem, a grozić mu może nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu swojego mienia. Pozostawiając rower nawet na krótką chwilę, powinniśmy stosować odpowiednie zabezpieczenia.

ZKS KMP