Strona główna » 85 edycja – Wspólnie możemy wiele – WOŚP i parkrun Świnoujście

85 edycja – Wspólnie możemy wiele – WOŚP i parkrun Świnoujście

by Daniel SZYSZ

85 edycja – Wspólnie możemy wiele – WOŚP i parkrun Świnoujście

Idea i zasada działania WOŚP ma wiele wspólnego z parkrunem. Oba przedsięwzięcia opierają się na zaangażowaniu wolontariuszy, którym jesteśmy za wszystko bardzo wdzięczni.
Do pomocy i udziału zgłosiło się wielu ludzi dobrej woli, aby wesprzeć akcję . Od samiutkiego rana po Parku Zdrojowym dwoiło się i troiło sporo osób aby ten poranek sprawić idealnym. Nawet zostały rozgonione deszczowe chmury, które próbowały się rozgościć w parku.

KS Uznam pod przewodnictwem Czarka „budował” start i metę biegu stawiając windery i bramę. Wolontariusze parkrun rozstawiali zadaszone stanowisko do wydawania posiłków, które w postaci przepysznej grochówki, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem czekały na uczestników imprezy. Pośród wielu krzątających się osób znaleźli się także kwestujący na rzecz WOŚP, których puszki robiły się z minuty na minutę coraz cięższe dzięki hojności przybyłych.

A teraz czas, aby pokrótce przedstawić co się działo dalej.

Przed startem odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Ania Górska.

W dzisiejszej Sportowej Sobocie wzięli udział rowerzyści ze Świnoujskiej Inicjatywy Rowerowej „ŚwIR”, którzy pokonali swój dystans zwartym peletonem i meldując się na mecie także hojnie wsparli WOŚP.

Punktualnie o 9.00 wystartowało 72 uczestników biegu głównego (32 panie, 40 panów), a tuż za nimi na dystansie 100m swój bieg mieli również najmłodsi. Na mecie na każdego Dzieciaczka czekał przepięknie zapakowany WOŚP-owy lizak, baton, soczek oraz okazjonalny dyplom uznania z ukończenia biegu.
Wyniki biegu głównego.

Najszybsi na mecie:
1. Mariusz HELT (Debiutant)
2. Robert DERDA
3. Nieznany
Najszybsze na mecie:
1. Renata WŁODARCZYK
2. Monika MURAWSKA
3. Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ
Gościliśmy dzisiaj pięciu debiutantów w lokalizacji oraz poprawiono dzisiaj cztery rekordy życiowe.
Wszystkie szczegółowe wyniki można znaleźć na:
https://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Dzisiejszy 185 parkrun wspomogło Stowarzyszenie „Biegacze Świnoujście” oraz liczna grupa wolontaruszy – m.in. Justyna DANIEL, Agnieszka DRZEWIECKA, Dominika DUSZKIEWICZ, Ewa DYMITROW, Jarek GOŁĄBIOWSKI, Ania GÓRSKA, Maria IWASZKIEWICZ, Mirosław JABŁOŃSKI, Hanna KIELAK, Zbigniew KOSEL, Adriana KOSEL, Adam Jerzy KRAWCZUK, Andrzej MORDAK, Karolina ROMAŃSKA, Natalia SIWEK, Marek STEFANICKI, Przemysław SZYMAŃSKI, którzy pod wodzą koordynatora Eli JABŁOŃSKIEJ oraz prezesa Stowarzyszenia Arkadiusza DRZEWIECKIEGO dołożyli wszelkich starań, aby impreza przebiegła w świetnej atmosferze, bezpiecznie i bez zakłóceń. Ukłony ślemy w stronę parkrun Polska i Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz naszego lokalnego partnera – Hotelu „Trzy Wyspy” !!!
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład i zaangażowanie oraz wsparcie szczytnego celu jakim była Sportowa Sobota WOŚP i parkrun.
Naładowani pozytywną energią uczestnicy pożegnali się aby za tydzień ponownie się spotkać i rozpocząć na sportowo kolejną sobotę.
Zespół parkrun Świnoujście.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.