SYLWESTROWA NOC W ZACHODNIOPOMORSKIEM – BEZPIECZNA

Sylwester w zachodniopomorskim minął bez poważniejszych wydarzeń kryminalnych.

Na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne, na szczęście nikt nie zginął. Policjanci wyeliminowali z drogi 7 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci oceniają minioną noc jako spokojną i porównywalną do ubiegłorocznego sylwestra. Funkcjonariusze zabezpieczający imprezy masowe, dbali między innymi o to, aby uczestnicy nie wnosili alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów oraz środków pirotechnicznych.

W działania zabezpieczających na czas nocy sylwestrowej zaangażowani byli funkcjonariusze ze wszystkich pionów, również operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych. Wzmocnione były dyżury zdarzeniowe na komisariatach.

W całym województwie na drogach oraz w miastach policjanci przeprowadzali kontrole drogowe. Sprawdzany był nie tylko stan trzeźwości kierowców ale również przewożony bagaż.

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą do osób, które będą wracać samochodami do domów po noworocznych spotkaniach, tym bardziej, że warunki atmosferyczne na drogach są zmienne.

podkom. Anna Gembala