Promy. Od stycznia będą nowe identyfikatory na „Bieliki”.

Przypominamy, że od stycznia 2020 roku będą obowiązywały nowe identyfikatory uprawniające pojazdy z rejestracją spoza Świnoujścia do korzystania z przeprawy promowej „Warszów” (Bieliki). Kierowcy, którzy takie identyfikatory już mają (wydane do końca 2019), będą mogli z nich korzystać do końca stycznia 2020.

Opłata za wydanie nowego identyfikatora nie ulegnie zmianie i nadal będzie to 120 złotych. Podobnie, jak warunki, które należy spełnić, aby móc otrzymać identyfikator.

Obecne identyfikatory zostały wprowadzone w 2017 roku. Pod koniec ubiegłego roku Prezydent Świnoujścia zdecydował o ich przedłużeniu o kolejny rok. Nowe identyfikatory, te wydawane od stycznia 2020, będą obowiązywały do czasu planowanego otwarcia stałego połączenie pomiędzy wyspami Wolin i Uznam (pod koniec 2022 roku).

Wniosek o wydanie nowego identyfikatora w wersji papierowej jest dostępny w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, na Stanowisku Obsługi Interesantów.

Można go również pobrać ze strony internetowej Biuletynu informacji Publicznej Urzędu Miasta Świnoujście: bip.um.swinoujscie.pl ; ścieżka dostępu: strona główna/sprawy do załatwienia/zasady korzystania z przepraw promowych. Tam też można zapoznać się ze szczegółami przyznawania identyfikatorów.

Bezpośredni link do zasad przyznawania identyfikatorów oraz formularza wniosku:

http://bip.um.swinoujscie.pl/artykul/527/14054/zasady-korzystania-z-przepraw-promowych-w-swinoujsciu

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News