POLICJA – JECHALI ZDECYDOWANIE ZA SZYBKO – ZATRZYMANI PRZEZ GRUPĘ „SPEED”

JECHALI ZDECYDOWANIE ZA SZYBKO – ZATRZYMANI PRZEZ GRUPĘ „SPEED”

Kolejne zatrzymania praw jazdy podczas działań specjalnej grupy zajmującej się zwalczeniem agresywnych zachowań na drodze. Powołana od lipca br. grupa Speed jest bezwzględna dla drogowych piratów. Wczorajsze popołudniowe działania przyniosły pożądany efekt. Szczecińscy policjanci zatrzymali trzy blankiety praw jazdy.

Policjanci działający w grupie „SPEED” nieustannie realizują zadania, do których zostali powołani. Przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo osób podróżujących po szczecińskich drogach. Mundurowi ze szczecińskiej drogówki podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy swoim zachowaniem rażąco naruszają obowiązujące przepisy, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie naszego województwa, policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących w ramach działań grupy „Speed”.

Jednym z takich kierowców był 22 – letni mieszkaniec Szczecina, którego jazdę przerwali funkcjonariusze. Mężczyzna pędził volkswagenem ul. Eskadrową z prędkością o 52 km/h wyższą niż dozwolona. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a interwencja zakończyła się mandatem karnym w wysokości 500 złotych i punktami karnymi.

Podobną niefrasobliwością wykazał się inny kierujący mercedesem na ulicy Gdańskiej. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Za powyższe wykroczenie również stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W związku z rażącym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, policjanci z grupy Speed zatrzymali prawo jazdy 18 – letniemu kierującemu samochodem specjalnym, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, powodując zdarzenie drogowe.

Przepisy prawa o ruchu drogowym szczegółowo wskazują dopuszczalne prędkości jakie obowiązują na polskich drogach w zależność od typu pojazdu, obszaru czy rodzaju drogi, po której się poruszamy. Na drogach nie brakuje także znaków, które zmniejszają lub zwiększają dopuszczalną prędkość z uwagi na warunki bezpieczeństwa lub warunki ruchu. Niestety na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, a także jego konsekwencje.

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News