Wigilijne spotkanie z nieżyczliwym akcentem

W miłej i ciepłej atmosferze odbyło się piątkowe spotkanie wigilijne Zarządu Osiedla Warszów z mieszkańcami. Na placu doktora Borowskiego Zarząd Osiedla przygotował świąteczne stoisko z potrawami które można było zabrać ze sobą do domu.

– Dzięki uprzejmości Pana Prezydenta Janusza Żmurkiewicza oraz wielkiej życzliwości i pomocy jego zastępcy Pana Pawła Sujki dla mieszkańców Osiedla Warszów przygotowano ponad 1000 sztuk pierogów, które w imieniu władz miasta z życzeniami świątecznymi mogliśmy przekazać potrzebującym – mówi Dariusz Krzywda, Przewodniczący Zarządu Osiedla Warszów.

Dodatkowo dzięki pomocy dyrektor A.K.S. Szkoła Techniczna Pani Anny Stecyk, firma A.K.S. Poland zakupiła dla mieszkańców 50 litrów barszczu czerwonego oraz 30 kilogramów przepysznej kapusty z grochem. Jeden z lokalnych przedsiębiorców zakupił kilka kilogramów ciasta oraz owoce które również trafiły w ręce mieszkańców podczas spotkania wigilijnego.

Przez kilkadziesiąt minut przy stoisku stała kolejka mieszkańców co pokazuje, że tego typu spotkania są potrzebne a takie drobne gesty powodowały u niektórych wzruszenie.

Wesołych Świąt!

——————

Nie dla wszystkich święta bożonarodzeniowe to czas, kiedy wszyscy powinniśmy czuć radosną i przyjazną atmosferę.

Miejski Dom Kultury na Warszowie po raz kolejny zapomniał że istnieje dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla MDK i o tym, że jego prawdziwym pracodawcom jest lokalna społeczność.

Sprzęt, czy budynek są utrzymywane z pieniędzy nas wszystkich i nam powinny służyć.

To, że z trudnych do wyjaśnienia powodów MDK nie wspiera, w wręcz ustawicznie przeszkadza w działalności Zarządu Osiedla jest już nie wyjątkiem, a codziennością. Ale odmowa użyczenia trzech stołów (!) na potrzeby wigilii dla mieszkańców (które miały być wystawione 10 m od wejścia do MDK) przez kierowniczkę placówki to już przekroczenie wszelkich możliwych granic. Stoły udało się wypożyczyć dopiero po osobistej interwencji Pana Prezydenta Sujki.

Odmowa występu dla Zespołu Keja podczas wigilijnego spotkania, które zostało sfinansowane przez środki, które u sponsora wydeptał Zarząd Osiedla to już tylko kilka kropel , które przelewają czarę goryczy.

Niegospodarność, brak współpracy na rzecz wszystkich mieszkańców, działanie na szkodę Zarządu Osiedla tylko kilka z uwag, z którymi spróbujemy się podzielić w nowym roku z władzami miasta.
Oby w nowym 2020 roku doszło do reorganizacji Miejskiego Domu Kultury, a placówka stała się ponownie miejscem przyjaznym dla każdego kto odwiedzi jego progi – tak jak to miało miejsce za czasów Pani Bożeny Rogowskiej i Pana Ryszarda Kowalskiego.

Tego Mieszkańcom i Gościom naszego pięknego Świnoujścia w Nowym Roku szczerze życzymy!

Dariusz Krzywda
Przewodniczący Zarządu Osiedla Warszów