Strona główna » Świnoujście – Wojska Polskiego. Jest już asfalt na na całej jezdni aż po granicę

Świnoujście – Wojska Polskiego. Jest już asfalt na na całej jezdni aż po granicę

by Świnoujście w sieci

Wojska Polskiego. Jest już asfalt na na całej jezdni aż po granicę

Zdążyli! Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy w tygodniu poprzedzającym święta (16-20 grudnia 2019 r.) została ułożona ostatnia warstwa asfaltu na całej długości drogi. Na docelową organizację ruchu poczekamy jeszcze kilkanaście dni, ale jazda na wprost jest już możliwa.

Układanie tzw. ścieralnej warstwy nawierzchni rozpoczęło się w poniedziałek 16 grudnia od skrzyżowania z ul. Leśmiana. W pierwszych dwóch dniach wykonane zostało skrzyżowanie z ul. 11 Listopada i Moniuszki. W ramach inwestycji ma ono inną geometrię niż dotychczas. Powstały m.in. wydzielone pasy dla prawoskrętów oraz „inteligentna” sygnalizacja świetlna, która dzięki wbudowanym w jezdnie pętlom indukcyjnym będzie sterowana w zależności od natężenia ruchu.

Pogoda przez cały tydzień sprzyjała drogowcom. Nie sprawdziły się prognozy dotyczące obfitych opadów deszczu we wtorek lub czwartek. W ich przypadku planowano wydłużenie prac bitumicznych do soboty.

W środę układana była nawierzchnia na odcinku pomiędzy dwoma największymi skrzyżowaniami ulicy.

W czwartek i piątek (do południa) wyłożony został ostatni – najbliższy granicy fragment drogi, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Bałtycką. Także ono będzie – po wprowadzeniu docelowej organizacji ruchu – sterowane sygnalizacją świetlną.

Na tym fragmencie drogi powstał także przebudowany odcinek uwzględniający wjazdy do przyszłego, projektowanego parku handlowego.

Ostatnim etapem prac bitumicznych, które były wykonywane skrzyżowania z poprzecznymi ulicami. Na koniec położony został asfalt na wyjeździe z ul. Leśmiana w Wojska Polskiego.

Jednocześnie wykonywana była podbudowa pod drogę rowerową, a specjaliści od sygnalizacji świetlnej testowali jej sprawność. Ponadto wykonawcy pozostało jeszcze dokończenie budowy wjazdu do parku handlowego, zagospodarowanie terenu pomiędzy jezdnią a chodnikami oraz oznakowanie.

Info foto UM

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 + 19 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.