Strona główna » Świnoujście – Czego nie chce pamiętać SLD ??

Świnoujście – Czego nie chce pamiętać SLD ??

by Świnoujście w sieci

Na konferencji prasowej w czwartek 5 grudnia 2019 r. Radni SLD próbowali przekazać Państwu, jak bardzo popierają budowę Zakładu Opieki Długoterminowej (na zdjęciach wizualizacja placówki).

 

udowa ZOD jest opóźniona o 1,5 roku, ponieważ Miasto nie mogło uzyskać zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na wycinkę drzew na placu budowy. Powodem było usytuowanie działki w strefie „C” uzdrowiska. Aby móc uzyskać to pozwolenie i rozpocząć budowę ZOD, przygotowałem na Radę Miasta projekt uchwały wyłączającej działkę z tej strefy.


Mój projekt poparło większość Radnych, ale nie Radni SLD: 1 głos był przeciwko, 2 radnych SLD nie wzięło udziału w głosowaniu, a pozostali wstrzymali się od głosu.


Na wspomnianej wyżej konferencji prasowej Radny S. Bartkowiak uzasadnił, dlaczego Radni SLD tak głosowali. Jak mówił, ich stanowisko wynikało z obawy o las, który znajduje się na tej działce. Szanowni Państwo. Obawy te są bezzasadne, ponieważ działka ta posiada Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który ustala przeznaczenie tego terenu. I zgodnie z tym właśnie planem, z wyjątkiem przedszkola, Zakładu Opieki Długoterminowej i ulicy Bydgoskiej, pozostały teren POZOSTAJE LASEM.


Wykorzystanie go na inne cele wymagałoby zmiany tego planu. A to może zrobić tylko Rada Miasta Świnoujście, a więc i Radni SLD.


Zostawiam Państwu ocenę faktycznego stopnia poparcia przez Radnych SLD budowy Zakładu Opieki Długoterminowej w naszym mieście. -Napisał Prezydent Świnoujścia na portalu społecznościowym

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW