Dziś, rozwoziliśmy budki dla kotów wolno żyjących, w te miejsca gdzie bytują koty a ich opiekun się do nas zgłosił prosząc o pomoc.

Cieszymy się, że kolejne kociaki będą miał swoje domki i łatwiej będzie im przetrwać zimę, bez pomocy człowieka wiele z nich umiera, zwłaszcza zimą.😌

Niestety nie wszyscy lubią zwierzęta, a zwłaszcza koty.

Dzisiejsza sytuacja, znalazła się osoba, której przeszkadzają budki, chciał doprowadzić do ich usunięcia,( nie udało mu się to).

W rozmowie tel. słyszeliśmy że przez to że mają budy i są dokarmiane to się mnożą , a w ogóle to te budki są brzydkie i nie estetyczne i nie podoba mu się widok z jego okna.

Zwracamy się do tych wszystkich osób, które podobnie myślą, czemu winne są te zwierzęta ! żeby je skazywać na śmierć, gdzie mają się schować! w czasie mrozów, gdzie szukać pożywienia! coraz trudniej przetrwać im zimę, bez pomocy człowieka, czy to znaczy że jak już są, obok nas, to mamy udawać że ich nie ma? i godzić się na ich cierpienie, przecież te koty, to żywe istoty, które odczuwają ból i cierpienie, koty umierają w samotności w krzakach niejednokrotnie w cierpieniach, nie wiemy jak można być tak obojętnym, smutne to bardzo i niepojęte😌 .

Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt, a człowiek jest im winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Oczywiście należy wyłapywać koty wż do zabiegów kastracji, by zmniejszyć ich populację, leczyć jeżeli jest taka potrzeba, o to zwracamy się do Was.