OBYWATELSKIE UJĘCIE GODNE POCHWAŁY

W niedzielny wieczór dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odebrał informację o obywatelskim ujęciu, którego dokonał zgłaszający interwencję. Według jego relacji, nieznany mu mężczyzna w trakcie jazdy samochodem, wykonywał bardzo niebezpieczne manewry. Sprawcę całego zamieszania przejął patrol kamieńskiej „drogówki”. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Dzięki czujności zgłaszającego, 29-latek nie uniknie odpowiedzialności.

W niedzielę (24.11.2019 r.), oficer dyżurny kamieńskiej Policji otrzymał informację o kierującym, który wykonywał bardzo niebezpieczne manewry na drodze. Sam zgłaszający, zapewne dzięki doświadczeniu i opanowaniu, zdołał uniknąć zderzenia z samochodem sprawcy, który wjechał na jego pas i jechał na tzw. „czołówkę”. Tego dla zgłaszającego było za wiele. Zawrócił za „piratem drogowym” i ujął go przy zjeździe do Wolina.

Krnąbrnego 29-latka przejął patrol kamieńskiej „drogówki”. Podczas interwencji okazało się, że:

mężczyzna był pod wpływem środków odurzających i psychotropowych;
miał przy sobie marihuanę (0,2 g) i amfetaminę (0,3 g);
nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami!
Pojazd odholowano z drogi na koszt właściciela. Jego samego natomiast zatrzymano i doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Aleksandra Berenda