PRÓBOWAŁ UNIKNĄĆ KONTROLI TRZEŹWOŚCI – ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ SZCZECIŃSKĄ DROGÓWKĘ

W minioną niedzielę Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadził działania „Trzeźwość”. Funkcjonariusze podczas pełnienia służby znajdowali się na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych ze Szczecina. Wśród kontrolowanych pojazdów, jeden z kierowców próbował bezskutecznie uciec mundurowym.

Miał 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Działania „trzeźwe poranki” cieszą się dużym poparciem wśród samych kierowców, którzy są poddawani badaniu na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Osoba, która jest w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo z kodeksu karnego z art. 178a §1- Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wypływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kierujący będący na „podwójnym” gazie są bardzo dużym niebezpieczeństwem na drodze dla innych użytkowników drogi oraz dla samych siebie. Często osoby takie nie zdają sobie sprawy, że w ich organizmie jeszcze znajduje się alkohol.

W czasie prowadzonych działań jeden z kierujących podjął próbę ucieczki przed policjantami ruchu drogowego. Jednak po sprawnie przeprowadzonym pościgu, funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem osobowym. W trakcie kontroli drogowej od mężczyzny wyczulana była woń alkoholu z ust, a sposób jego poruszania wskazywał na stan nietrzeźwości. Kierującego mężczyznę policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu. Przypuszczenia mundurowych się potwierdziły ponieważ kierujący „wydmuchał” 0,74 mg/l, czyli jest to ponad 1,5 promila alkoholu.

Apelujemy kierowco piłeś – nie jedź!

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP